با آغاز اکران هنروتجربه در بازگشایی سالن‌های سینما

معصومه ابتکار در سینمافرهنگ مهمان «جایی برای فرشته‌ها نیست» شد

معصومه ابتکار در سینمافرهنگ مهمان «جایی برای فرشته‌ها نیست» شد

عصر سه‌شنبه سوم تیر همزمان با روز دختر و در آستانه اکران عمومی فیلم مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست»، «معصومه ابتکار» معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با حضور در سینما فرهنگ، به تماشای این فیلم نشست.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستند سینمایی «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری و تهیه‌کنندگی محمد شکیبانیا و محسن شاه‌محمدمیراب، درباره‌ی تیم ملی دختران «اسکیت هاکی» ایران و مشکلات پیچیده‌ی آنان در راه مسابقات آسیایی کره‌جنوبی است که ورزش، بهانه‌ای برای وارد شدن به زندگی این دختران شده است.
در این برنامه، بجز معصومه ابتکار و عوامل تولید این فیلم، فرشته طائرپور (تهیه‌کننده سینما)، سلمان فرخنده (بازیگر)، بازیکنان تیم ملی اسکیت هاکی دختران ایران و اعضای تیم بسکتبال دختران گروه بهمن نیز حضور داشتند.
معصومه ابتکار پس از دیدن این فیلم، با اعلام این نکته که «جایی برای فرشته‌ها نیست» فقط یک مستند ورزشی نیست، اظهار کرد: «فیلم در عین این‌ که مستند داستانی جذابی در حوزه ورزش است، در زمینه روانشناسی و شخصیت‌شناسی هم بسیار ارزشمند و تخصصی ا‌ست. داستان فیلم موضوعی‌ست که دختران ما هر روز برای هر قدمی که بر‌می‌دارند، با آن سر و کار دارند.»
وی ادامه داد: «وقتی اعتماد به نفس و تلاش با هم تلفیق شوند، می‌توانند برای زنان معجزه آفرین باشند و این فیلم به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد که وقتی خانواده‌ها اعتماد به نفس را در زنان تقویت کنند، چه دستاوردهای مهمی می‌تواند به همراه داشته باشد.»
فرشته طائرپور نیز در سخنانی، با اشاره به این ‌که گمشده امروز جامعه ما امید و انگیزه است، گفت: «من فکر می‌کنم این فیلم را هر پدر و مادر و مربی و مسئول و دختری و همچنین هر فرد ناامیدی در جامعه باید ببیند.»
این تهیه‌کننده سینما در ادامه افزود: «فیلم در عین به تصویر کشیدن مشکلات سر راه زنان، نشان می‌دهد داشتن انگیزه، تلاش و اتحاد زنان و مردان چقدر می‌تواند نتیجه‌بخش و مفید برای جامعه باشد. به نظرم این فیلم باید در دنیا دیده شود، هر چند که در حال حاضر محدودیت داریم.»
گفتنی است: «جایی برای فرشته‌ها نیست» پُرجایزه‌ترین مستند سینمایی سال 1398 است که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر و چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از جمله جایزه ویژه تماشاگران این جشنواره را کسب کرده است.
این مستند سینمایی از امروز، چهارشنبه چهارم تیرماه 99 در گروه هنر و تجربه اکران عمومی شده است. مخاطبان برای تهیه بلیت می‌توانند به صورت حضوری یا با مراجعه به سایت «سینما تیکت» اقدام کنند. ضمن این که تا دو هفته دیگر، امکان تماشای آنلاین این فیلم در «نماوا» و «فیلیمو» نیز مهیا خواهد شد.
«جایی برای فرشته‌ها نیست» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و موسسه فرهنگی ‌هنری تنجرین است.

برچسب ها : معصومه ابتکار
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.