برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «یک دقیقه قرنطینه»

برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «یک دقیقه قرنطینه»

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه موبایلی با موضوع «یک دقیقه قرنطینه» به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و با همراهی جمعی از هنرمندان و سینماگران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، این جشنواره با هدف به اشتراک گذاشتن تجربیات مردم جهان در طول دوران قرنطینه برای مبارزه با ویروس کووید ۱۹، راه اندازی شده است تا از قاب دوربین های خود، تجربه های شیرین، تلخ، دلتنگی، بیکاری، شادی و امید و حتی مرگ را به تصویر بکشند.
در متن فراخوان این جشنواره آمده است: «در تاریخ معاصر هیچ گاه بشر این چنین تجربه فراگیری را لمس نکرده بود که ترس های مشترکی را، محبوس در خانه هایشان تجربه کنند.
بی شک این تجربه نقطه آغازین دیگری برای همه انسان هاست برای ادامه زندگی. به همین دلیل بر آن شدیم تا با ترتیب دادن جشنواره بین المللی فیلم کوتاه موبایلی تحت عنوان یک دقیقه قرنطینه ، بتوانیم خلاقیت عمومی را درکمبود امکانات و عدم دسترسی به ابزار و تجهیزات حرفه ای، محک زده و از کمترین، بهترین بسازیم .»
جشنواره فیلم های موبایلی یک دقیقه قرنطینه در موضوعات مختلفی تعریف شده است که شامل:
 قرنطینه/ زندگی/ عشق/ دین
قرنطینه/ خانواده/ کودکان/ کمک به فقرا/ کمک به دیگران
قرنطینه/ روان/ خشونت خانگی/ تجربه تنهایی/ خودپیدایی
قرنطینه / بیماری های خاص/ سالمندان
بخش ویژه/ بی قرنطینه ها
علاقه مندان می توانند آثار خود را در دو بخش حرفه ای و آماتور در دو بخش داخلی و خارجی به دبیرخانه جشنواره به نشانی: http://miladtower.tehran.ir و یا به پیج اینستاگرام اختصاص یافته این جشنواره به آدرس  @One_minute_Quarantine و کانال تلگرامی https://t.me/One_minute_Qurantine ارسال کنند.
آثار رسیده از سوی حسین شوندی، ثریا تیموری و مریم ادیبی بازبینی و سپس توسط هیات داوران شامل رضا بنفشه خواه، سعید سلطانی، وحید موساییان، غلامحسین شاه علی، سیروس کهوری نژاد، آزیتاموگویی، ساغر خواجه امیری مورد قضاوت نهایی قرار می گیرد.
علاقه مندان می‌توانند آثار خود را از تاریخ۲۰ اردیبهشت الی ۲۰ خرداد ماه به دبیرخانه جشنواره مستقر در برج میلاد تهران ارسال کنند.
جوایز:
 بخش آماتور : سه نفر اول هر کدام هشت میلیون ریال- سه نفر دوم هر کدام شش میلیون ریال-سه نفر سوم هر کدام پنج میلیون ریال
بخش حرفه ای : سه نفر اول هر کدام بیست میلیون ریال- سه نفر دوم هر کدام ده میلیون ریال- سه نفر سوم هر کدام هفت میلیون ریال
بخش بین الملل : دو نفر اول هر کدام چهارصد دلار- دو نفر دوم هر کدام سیصد دلار-  دو نفر سوم هر کدام دویست و پنجاه دلار
این جشنواره با همیاری موسسه فرهنگی هنری خوش نگار اجرا می شود.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.