بنیاد سینمایی فارابی, یلدا, مسعود بخشی, مشارکت, اکران

آغاز اکران «يلدا» در آمريكا و اروپا از شهریور

آغاز اکران «يلدا» در آمريكا و اروپا از شهریور

اکران فیلم سینمایی «يلدا» ساخته مسعود بخشی در آمريكا و اروپا از ماه سپتامبر (شهریور 99) توسط كمپاني مستقل فيلم موومنت آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، از میان چند کمپانی پخش آمریکایی که پس از اهدای جايزه بزرگ داوران ساندنس به «يلدا» سومين ساخته بلند مسعود بخشي، خواهان خریداری این فیلم بودند، سرانجام کمپانی نیویورکی فیلم موومنت حقوق فیلم را از پخش کننده جهانی آن پیرامید اینترنشنال خریداری کرد.
فیلم موومنت که از کمپانی‌های موفق عرضه فیلم‌های هنری در آمریکا و پخش‌کننده آثاری از اریک رومر، بیل آگوست، اتوره اسکولا، آرتور ریپشتین، هیروکازو کوردا و تاکاشی کیتانوست، «یلدا» را از شهریور ماه در سینماهای مستقل آمریکا و نیز به شکل آنلاین برای گروهی از سینماداران مستقل آمریکایی و تماشاگرانشان و سپس به شکل دی وی دی پخش می‌‌کند.
اكران سينمايي «يلدا» كه قرار بود از ١٧ ارديبهشت در فرانسه  آغاز شود، از شهريور به ترتیب در آلمان، سپس فرانسه، سوئیس، بلژیک، لوکزامبورگ و اسپانیا و به‌تدریج در سایر کشورهای اروپایی انجام می‌شود.
«يلدا» پس از كسب جايزه بزرگ داوران جشنواره ساندنس آمريكا در ماه ژانويه و استقبال گرم تماشاگران، منتقدين و خريداران در هفتادمين جشنواره برلين، تاكنون به جشنواره‌هاي رده «الف» ژنو، صوفيه، لوكزامبورگ، سيدني، ملبورن، بلگراد، كارلو وي واري، هلسینکی و پینگایو راه يافته كه بدليل شيوع بيماري كوويد ١٩ برخی از آنها معوق يا تعطيل شده‌اند.
«یلدا» که تولید مشترک ایران با فرانسه، آلمان، سوئیس، لوکزامبورگ و لبنان است، با حمایت بنیاد سینمایی فارابی توسط علي مصفا با مشاركت موسسه هنري مستقل بن گاه (مسعود و محمود بخشی) تهيه شده و در ایران، با بازگشايي سينماها اكران خواهد شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.