«شب محمدعلي نجفي» برگزار مي‌شود

«شب محمدعلي نجفي» برگزار مي‌شود

کانون کارگردانان سينماي ايران با همکاري بنياد سينمايي فارابي و فيلمخانه ملي ايران، «شب محمدعلي نجفي» را در سالن زنده‌ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي برگزار مي‌کند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در ادامه برنامه «شب‌هاي يک کارگردان»، کانون کارگردانان سينماي ايران شب محمدعلي نجفي را برگزار مي‌کند. اين شب که به تجليل از اين کارگردان با سابقه اختصاص دارد، همراه با نمايش نسخه بازسازي شده فيلم «گزارش يک قتل»، يکشنبه ?? دي ماه ?? ساعت ?? در سالن زنده‌ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي برگزار مي‌شود.
محمدعلي نجفي در ???? در اصفهان به دنيا آمد. او در دارالفنون تهران ديپلم خود را اخذ کرده و دانش‌آموخته کارشناسي ارشد شهرسازي و معماري از دانشگاه ملي است. نجفي فعاليت هنري خود را با کارگرداني نمايش «سربداران» در حسينيه ارشاد شروع و در ???? موسسه آيت فيلم را با همکاري انجمن اسلامي مهندسين تأسيس مي‌کند. نخستين فعاليت هنري سينمايي‌ نجفي کارگرداني فيلم «جنگ اطهر» است که آن را در ???? مي‌سازد. از ديگر آثار اين کارگردان در سينما و تلويزيون مي‌توان به سريال «سربداران» و فيلم‌هاي سينمايي «گزارش يک قتل»، «پرستار شب»، «زمين آسماني»، «عشق طاهر»، «زاگرس» و «پرسه در شهر لاجوردي» اشاره کرد.
پوستر اين شب را بهزاد خورشيدي طراحي و اجرا کرده است.
در اين سلسله برنامه تاکنون شب فيلمسازاني چون «سيامک شايقي»، «مجيد قاري‌زاده»، «مجيد جوانمرد»، «منوچهر مصيري» و «عبدالله باکيده» توسط کانون کارگردانان سينماي ايران برگزار شده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.