سينما مي‌تواند معرفي دقيق‌تر و واقعي‌تري از سيستان و بلوچستان ارائه دهد

سينما مي‌تواند معرفي دقيق‌تر و واقعي‌تري از سيستان و بلوچستان ارائه دهد

قائم مقام بنياد سينمايي فارابي درباره اهميت برگزاري اين دوره از جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان گفت: جشنواره منطقه‌اي زاهدان از اولين جشنواره‌هايي بود که در دهه هفتاد به آن آمدم. بسياري از کساني که آن موقع در جشنواره منطقه‌اي زاهدان بودند، الان در سينما افراد مهمي هستند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ايسنا، حبيب ايل بيگي افزود: فکر مي‌کنم براي کشورمان اين يک اتفاق خوب است که ما در همه جاي کشور امکان آموزش، تربيت فيلم‌ساز و برنامه‌هايي داريم تا آنان بتوانند ضمن رقابت و گفتگو، از تجربه اساتيد نيز بهره ببرند. اين جشنواره‌ها انرژي بسيار زيادي در استان مي آورد و شرايطي را فراهم مي‌کند تا فيلسازان استان‌هاي مختلف بتوانند تجربياتشان را با هم به اشتراک بگذارند.
وي اظهار کرد: در تهران برگزاري اينگونه جشنواره‌ها و مراسمات فرهنگي مختلف، زياد و اشباع است و بسياري از مواقع به دليل حجم بالاي برگزاري، افراد نمي توانند خيلي استفاده کافي و درست را ببرند. اما با برگزاري جشنواره‌ها در ديگر مناطق و خارج از تهران، هم هنرجويان و هم اساتيد بهره بيشتري مي‌برند. درباره جشنواره آسوريک نيز نبايد بعد از بيش از ?? سال اين رويداد برگزار مي‌شد. ?? سال زمان زيادي است و حتما بايد اين جشنواره زودتر اتفاق مي‌افتاد.
قائم مقام بنياد سينمايي فارابي درباره اقدامات اين بنياد در حوزه توليدات مرتبط با استان سيستان و بلوچستان عنوان کرد: ما پي‌گير يک فيلم سينمايي هستيم که مقدماتش را سال گذشته فراهم کرده‌ايم. کارگردان اين فيلم از فيلم‌سازان سيستان و بلوچستان است که فکر مي کنم با حمايت بخش‌هاي مختلف به زودي مي‌تواند راه بيفتد.
وي اضافه کرد: اميدوارم شهردار زاهدان نيز کمک مناسبي به آن پروژه سينمايي کند. براي ما سيستان و بلوچستان مهم است. در اين مدت دو سالي که من به فارابي آمده‌ام، چندين طرح و فيلمنامه درباره سيستان و بلوچستان بررسي شده و با صاحبان اين ايده‌ها و طرح‌ها گفتگو کرديم تا بتواند به سرانجام برسد و معرفي درست‌تر، دقيق‌تر و واقعي‌تري از اين استان اتفاق بيفتد.
ايل‌بيگي بيان کرد: شهردار زاهدان نيز بايد نگاه خيلي ويژه‌تر و بيشتري داشته باشد. چون آنچه که مي‌تواند براي توسعه شهر زاهدان موثر باشد حضور فيلم‌سازان است. براي ارائه تصوير خوب از استان بايد از موهبت حضور فيلمسازان خوب در کشورمان بهره ببرند. شهرداري‌ها بخش عمده‌اي از درآمدهايشان را در کنار توسعه اجتماعي به توسعه فرهنگي اختصاص مي‌دهند.
شصت و چهارمين جشنواره منطقه‌اي سينماي جوان «آسوريک» تا ?? دي ماه سال ???? در استان سيستان و بلوچستان، شهر زاهدان برپا خواهد بود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.