فرآيند پذيرش و ارزيابي فيلمنامه در بنياد سينمايي فارابي ديجيتال شد

فرآيند پذيرش و ارزيابي فيلمنامه در بنياد سينمايي فارابي ديجيتال شد

بنياد سينمايي فارابي در راستاي سياست شفاف‏سازي سازمان سينمايي کشور، و به منظور تسهيل در ارائه‏، ثبت و بررسي فيلمنامه‌هاي متقاضي خدمات يا مشارکت اين بنياد، سامانه‏‌ي فيلمنامه‌‏ي فارابي را به صورت آزمايشي افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، اين سامانه به منظور تسهيل و تنظيم روند ارائه و بررسي طرح و فيلمنامه و صيانت از حقوق پديدآورندگان، پياده‌سازي شده و معاونت فرهنگي بنياد از اين پس، فقط از طريق اين سامانه به نشاني fcfscriptdepartment.ir طرح و فيلمنامه دريافت خواهد کرد. دسترسي به سامانه‏‌ي فيلمنامه‏‌ي فارابي، از طريق سايت بنياد فارابي نيز امکان‌پذير است.
نسخه آزمايشي اين سامانه در حال حاضر آماده بهره‌برداري است و متقاضيان مي‌توانند پس از ثبت نام، اعتبارسنجي و دريافت اطلاعات کاربري، به سامانه‏‌ي فيلمنامه‏‌ي فارابي دسترسي پيدا کرده و نسبت به ثبت طرح و فيلمنامه‌ي مورد نظر اقدام کنند.
اين سامانه خدماتي همچون امکان ارسال طرح و فيلمنامه به صورت استاندارد و بدون نياز به تهيه نسخه پرينت شده و مراجعه حضوري به فارابي را فراهم مي‌کند. براي ثبت يک طرح يا فيلمنامه در اين سامانه، تهيه و ارسال خط داستاني (در 2 سطر)، خلاصه فشرده فيلمنامه يا سيناپس (در 1 صفحه)، طرح يا خلاصه داستان فيلمنامه (در 4 صفحه)، و ساير اطلاعات مرتبط، ضروري است و کيفيت تهيه اين اقلام، برداشت‌ها را به منظور ارائه دهنده نزديک‌تر و روند بررسي و پاسخگويي را سريع‌تر خواهد کرد.
بر اساس شيوه‌‌نامه حمايت‌هاي بنياد، فيلمنامه‌هاي تهيه‌کنندگان متقاضي حمايت که داراي پروانه ساخت سينمايي باشند، در اولويت بررسي آثار دريافتي خواهند بود و نتيجه بررسي فيلمنامه‌هاي داراي پروانه ساخت، حداکثر ظرف مدت يک ماه به تهيه‌کننده، اعلام خواهد شد.
چنانچه، تهيه‌کننده‌اي متقاضي بررسي حمايت از فيلمنامه‌اي باشد که هنوز پروانه ساخت آن را دريافت نکرده است؛ بنياد، خلاصه فشرده فيلمنامه يا سيناپس (در 1 صفحه) و طرح فيلمنامه (در 4 صفحه) را بررسي و نظر مشورتي خود را اعلام خواهد کرد. همچنين اگر افرادي غير از تهيه‌کنند‌گان حرفه‌اي سينما مايل باشند طرح يا فيلمنامه‌اي را برمبناي اولويت‌هاي اعلام شده در شيوه‌‌نامه حمايت‌هاي بنياد، پيشنهاد نمايند، مي‌توانند خلاصه فشرده و طرح فيلمنامه خود را از طريق سامانه‏‌ي فيلمنامه‏‌ي فارابي براي بنياد ارسال نمايند. بررسي فيلمنامه‌هاي فاقد پروانه ساخت، صرفاً جنبه مشورتي دارد.
مرجع تصميم‌ و تشخيصِ حمايت يا عدم حمايت و ميزان و نحوه حمايت از توليد فيلمنامه‌هايي که داراي پروانه ساخت باشند و موافقت شوراهاي تخصصي بنياد را اخذ کرده باشند، کميسيونِ فرهنگي هنري بنياد سينمايي فارابي است.
مطابق با سياست‌هاي سازمان سينمايي و نيازهاي فرهنگي و اجتماعي، حمايت‌هاي بنياد به طور کلي، معطوف به آثاري با فضا و رويکردهاي اميدآفرين و اخلاق‌گرا خواهد بود. همچنين حمايت از فيلمنامه‌ها و فيلم‌هاي تجربي و داراي مخاطب خاص و نيز آثار پويانمايي، در حوزه مأموريت مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي قرار دارد.
علاقمندان براي اطلاع از جزييات نحوه حمايت‌هاي بنياد، مي‌توانند به سايت بنياد فارابي مراجعه نمايند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.