يازدهمين جشن بزرگ انيميشن برگزار شد

يازدهمين جشن بزرگ انيميشن برگزار شد

مراسم يازدهمين جشن بزرگ انيميشن ايران، عصر ?? آذر ?? در سالن زنده‌ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، يازدهمين جشن بزرگ انيميشن ايران به همت هيئت مديره صنف نوپاي انيميشن به دبيري معين صمدي برگزار شد.
بر اساس اين خبر، محمدرضا مقدسيان که اجراي جشن را بر عهده داشت، پس از خوش‌آمدگويي به مهمان‌ها، از مهدي شيري طراح پوستر و تيزر جشن يازدهم براي معرفي برنده بخش فضاسازي دعوت کرد. پس از اعلام نامزدهاي اين بخش، جايزه بهترين فضاسازي شامل جام زرين و لوح تقدير، به سمانه شجاعي به خاطر فيلم «جسم خاکستري» اهدا شد و آرمين بهاري جايزه بهترين طراحي صدا را به سروش عابدي براي فيلم «ملکوت» اهدا کرد.

در ادامه مجري از منوچهر شاهسواري مديرعامل خانه سينما دعوت کرد تا روي صحنه بيايد. او در سخنان خود با اشاره به اين نکته که انجمن صنفي انيميشن، يکي از منظم‌ترين صنوف خانه سينماست، بر لزوم جدي گرفتن جايگاه انيميشن در آينده سينماي ايران تاکيد کرد.
در ادامه مراسم، پرستو کاردگر ، جايزه بهترين داستان پردازي را به امين کفاش‌زاده براي فيلم «جسم خاکستري» اهدا کرد و سپس، نامزدهاي بخش شخصيت پردازي توسط محمدخيرانديش اعلام شد که در اين بخش، جايزه بهترين شخصيت‌پردازي به احسان کافي و بهلول بلارک براي فيلم «ملکوت» اهدا شد.
در بخش ديگر مراسم، گروه کماکان به سرپرستي مهدي ساکي، لحظاتي از حزن و شادي موسيقي جنوب غرب کشور به اجرا گذاشت. همزمان با اجراي موسيقي، تصاويري از درگذشتگان انيميشن ايران در سال گذشته پخش شد که يکي از اين تصاوير مربوط به «نصرت‌الله کريمي» هنرمند تازه‌درگذشته بود که مراسم بزرگداشتش سال گذشته در جشن دهم برگزار شده بود. در اين بخش همچنين از «صفرعلي اصغرزاده» فيلمساز انيميشن کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان در دهه‌هاي گذشته ياد شد.
در ادامه يازدهمين جشن بزرگ انيميشن، فردين خلعتبري برنده دوره قبل، ابتدا لوح تقدير بهترين موسيقي را به مازيار يونسي براي فيلم «ناقص» و سپس جام زرين اين بخش را به پيمان يزدانيان براي فيلم «يکديگر» تقديم کرد و در ادامه، احسان انصاري و حسام جواهري از انيماتورهاي جوان، جايزه بهترين انيميت را به مهدي علي بيگي و امير کاظمي براي «شماره‌هاي افسانه اي:?» اهدا کردند.
در بخش بزرگداشت، دو استاد پيشکسوت پويانمايي و جان‌بخشي عبدالله عليمراد و ابوالفضل رازاني تجليل شدند. پس از پخش کليپي درباره اين دو استاد، مجري از هيئت مديره انجمن صنفي انيميشن و رحيم ليواني مديريت مرکز صبا و محمد حميدي مقدم مديرعامل مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي دعوت کرد تا روي صحنه بيايند و در ادامه، از يک عمر فعاليت هنري آنها در انيميشن ايران قدرداني شد.
مديرعامل مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي، پس از تجليل از مقام اين دو استاد، درباره نقش حمايتي مرکز گسترش در ساخت فيلم‌هاي کوتاه آرتيستيک سخن گفت.
بخش ديگر مراسم به اهداي لوح تقدير فيلمساز نوجوان به امير مهدي براتي و جايزه استعداد جوان سال ?? به کسري يزداني اختصاص داشت. صادق جوادي کارگردان فيلم «روباه» لوح تقدير بهترين کارگرداني را به سمانه شجاعي براي فيلم «جسم خاکستري» اهدا کرد و جام زرين بهترين کارگرداني به مليحه غلامزاده به خاطر فيام «کلاف» تقديم شد. همچنين مريم کشکولي‌نيا، رييس هيئت مديره آسيفا ايران، جايزه فيلم منتخب اعضاي آسيفا را به فيلم «کلاف» به کارگرداني مليحه غلامزاده اهدا کرد و بابک و بهنود نکويي، جايزه بهترين سريال يازدهمين جشن بزرگ انيميشن را به «شماره‌هاي افسانه‌اي: ?» به تهيه کنندگي مهدي علي بيگي اهدا کردند و محمدرضا کريمي صارمي مدير امور سينمايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان جايزه بهترين فيلم کوتاه را به تهيه کننده فيلم «کلاف» سيد جواد حسيني‌نژاد تقديم کرد.

پس از ثبت يک عکس دست‌جمعي از حضار و برندگان، مراسم جشن يازدهم به پايان رسيد و در اين شب پاييزي، انارهاي سرخ و آش گرم در حياط تاريخي مجموعه بنياد سينمايي فارابي در انتظار مهمانان بود تا خانواده انيميشن در پيشواز شب چله يکبار ديگر اين گردهمايي باشکوه را به ثبت برسانند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->