«شب عبدالله باکيده» شنبه آينده برگزار مي‌شود

«شب عبدالله باکيده» شنبه آينده برگزار مي‌شود

کانون کارگردانان سينماي ايران با همکاري بنياد سينمايي فارابي و فيلمخانه ملي ايران، «شب عبدالله باکيده» را برگزار مي‌کند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در ادامه سلسله جلسات کانون کارگردانان در تجليل کارگردان‌هاي دوره اول سينماي پس از انقلاب، شب عبدالله باکيده کارگردان قديمي سينماي ايران برگزار مي‌شود.
اين مراسم ساعت 16 روز شنبه 23 آذر ?? در سالن زنده‌ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي برگزار مي‌شود و پس از پايان مراسم، فيلم «پوتين» از ساخته‌هاي اين فيلمساز روي پرده مي‌رود.
«عبدالله باکيده» کارگردان 69 ساله ايراني و دانش‌آموخته کارگرداني سينما و تلويزيون از دانشکده هنرهاي دراماتيک است که فعاليت سينمايي را از سال ???? در سينماي آزاد همدان با ساخت فيلم هشت ميليمتري آغاز کرد و از سال ???? با دستياري کارگردان وارد کار در سينماي حرفه‌اي شد. او از سال ???? به عنوان مسئول واحد فيلمسازي و کارشناس در کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان فعاليت کرد و در کارنامه‌اش علاوه بر دستياري، مديريت توليد، نويسندگي، طراحي، تهيه و ... ساخت سه فيلم بلند سينمايي «پوتين»، «صليب طلايي» و «تو را دوست دارم» و هفت سريال تلويزيوني (از جمله سريال موفق «نبردي ديگر») به چشم مي‌خورد.
در اين سلسله برنامه تاکنون شب فيلمسازاني چون «سيامک شايقي»، «مجيد قاري‌زاده»، «مجيد جوانمرد» و «منوچهر مصيري» توسط کانون کارگردانان سينماي ايران برگزار شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->