«يلدا» در بخش رقابتي جشنواره فيلم «ساندنس»

«يلدا» در بخش رقابتي جشنواره فيلم «ساندنس»

فيلم «يلدا» ساخته مسعود بخشي به عنوان يکي از ?? فيلم بخش رقابتي داستاني سينماي جهان جشنواره معتبر «ساندنس» آمريکا انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، اين رويداد سينمايي که سي و پنجمين دوره آن از تاريخ ?? ژانويه تا ? فوريه (? تا ?? بهمن) در ايالت يوتاي آمريکا برگزار خواهد شد، فهرست فيلم‌‌هاي بلند بخش هاي مختلف خود را اعلام کرد که فيلم سينمايي «يلدا» ساخته مسعود بخشي در اولين حضور بين‌المللي خود در بخش فيلم‌هاي بلند داستاني سينماي جهان اين جشنواره به روي پرده مي‌رود.
جشنواره فيلم ساندنس بزرگترين جشنواره سينماي مستقل در آمريکا و از مهمترين جشنواره‌هاي جهان محسوب مي‌شود که توسط رابرت ردفورد، بازيگر و کارگردان برجسته سينما آمريکا در سال 1981 براي کشف و معرفي فيلمسازان مستقل و آثار بديع سينمايي راه‌اندازي شد.
«يلدا» با موضوع بخشش، يکي از توليدات مشترک جدي سينماي ايران در سال‌هاي اخير است که تهيه‌کنندگاني از فرانسه، آلمان، سوئيس، لوکزامبورگ، لبنان و ايران آن را توليد کرده و شرکت پيراميد اينترنشنال پخش جهاني آن را به‌عهده دارد. ساندنس نخستين محل براي نمايش جهاني «يلدا» خواهد بود که در ايران توسط علي مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگي مستقل بن‌گاه (مسعود و محمود بخشي) و حمايت ايرج تقي‌پور و بنياد سينمايي فارابي تهيه شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->