«بي‌تار» براي نمايش در جشنواره فيلم فجر آماده مي‌شود

«بي‌تار» براي نمايش در جشنواره فيلم فجر آماده مي‌شود

مراحل فني فيلم سينمايي «بي‌تار» چهارمين فيلم بلند سينمايي جميل رستمي که به ‌تهيه کنندگي سيدحامد حسيني و با مشارکت بنياد سينمايي فارابي ساخته شده است، ادامه دارد و اين فيلم براي شرکت در سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر آماده خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، «بي‌تار» که در روستاهاي کردستان فيلمبرداري شده، فيلمي متفاوت با ويژگي‌هاي بومي است.
فيلمنامه اين فيلم به نويسندگي مشترک جميل رستمي و پژمان تيمورتاش با محوريت منطقه کردستان به نگارش درآمده است. داستان فيلم درباره يک گروه موسيقي است که به کردستان عراق سفر مي‌کنند و اتفاقاتي که منطقه را تحت‌تأثير قرار داده، روند قصه فيلم را به پيش مي‌برد. اساس موسيقي اين فيلم نيز - براساس شخصيت‌هاي گروه که از بخش‌هاي مختلف ايران هستند- برگرفته از ملودي‌هاي اقوام ايراني از جمله کردي است.
«بي‌تار» با بازي بازيگراني چون مهدي پاکدل، مريم بوباني، محيا دهقاني، تينو صالحي و... در حال آماده‌سازي براي حضور در سي و هشتمين جشنواره فيلم فجر است.

بر اساس اين گزارش، «حامد حسيني» تهيه کننده اين فيلم سينمايي گفت: «بي‌تار» در مراحل انتهايي پست پروداکشن قرار دارد و به زودي مراحل فني فيلم به پايان خواهد رسيد.
او با اشاره به درونمايه تازه‌ترين فيلم «جميل رستمي» گفت: «بي‌تار» فيلمي درباره هم‌زيستي مسالمت‌آميز بين کردهاي ايران و عراق است و بنايش بر برادري و دوستي است. اين فيلم يک چشم‌انداز انساني مهمي دارد و آن، دستيابي به زيست مشترک و مصلحانه همسايگان هم‌زبان و هم‌مسلک است.
حسيني در ادامه با اشاره به گروه سازنده اين فيلم گفت: ما در «بي‌تار» در همه زمينه‌ها از متخصصان برجسته استفاده کرده‌ايم. از حضور محمود کلاري و جهانگير ميرشکاري تا عباس بلوندي و... از ابتدا تلاش شد که گروه سازنده خيلي خوبي براي اين فيلم چيده شود، چون از ابتدا بنا بر اين بود تا استانداردهاي کيفي را به طور دقيق رعايت کنيم تا عيار فيلم براي ارتباط با مخاطب جهاني بالا برود.
تهيه‌کننده «بي‌تار» همچنين افزود: طراحي فيلم «بي‌تار» با توجه به درونمايه‌اش، به گونه‌اي بوده که بتواند با برنامه‌ريزي در مجامع بين‌المللي حضور پيدا بکند و پخش جهاني هم داشته باشد. صحبت‌هايي با چند کمپاني خارجي انجام شده تا پخش فيلم را به آن کشورها واگذار کنيم اما هنوز نهايي نشده است و اميدوارم به زودي اين اتفاق بيفتد. در ضمن در پي آن هستيم مشارکت‌هايي بين ايران و عراق و کشورهاي ديگر اتفاق بيفتد و نسخه نهايي فيلم به صورت يک محصول مشترک آماده نمايش شود.

او با اشاره به اين که توقع همکاري‌‌هاي استاني وجود داشته اما اين اتفاق رخ نداده است، گفت: توليد «بي‌تار» با مشارکت بنياد سينمايي فارابي و در راستاي توجه به هويت بومي در فيلم‌ آغاز شد و ما همچنان در تلاش هستيم براي ادامه کار، مشارکت دوستان را جلب کنيم.
جميل رستمي در کارنامه خود ساخت فيلم هاي سينمايي «ژاني گه‌ل»، «مرثيه برف» و «چشم» را دارد. «بي‌تار» چهارمين فيلم بلند اين کارگردان محسوب مي شود.
از عوامل سازنده اين فيلم مي‌توان به تهيه‌کننده: سيدحامد حسيني، کارگردان: جميل رستمي، نويسنده فيلمنامه: جميل رستمي و پژمان تيمورتاش، مدير فيلمبرداري: محمود کلاري، مدير صدابرداري: جهانگير ميرشکاري، طراح صحنه و لباس: عباس بلوندي، تدوين: مهدي حسيني‌وند، صداگذار: حسين ابوالصدق، موسيقي متن: ستار اورکي، جلوه‌هاي ويژه ميداني: محسن روزبهاني، طراح چهره‌پردازي: محسن بابايي، جلوه‌هاي ويژه بصري: حسن ايزدي، دستيار اول کارگردان و برنامه‌ريز: محمد غفاري، بازيگران: مهدي پاکدل، مريم بوباني، محيا دهقاني، تينو صالحي، سحر درويش، محمد لاريان، شهاب عباسيان و آريا راد اشاره کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.