جشنواره فيلم ايراني در ويتره فرانسه برپا مي‌شود

جشنواره فيلم ايراني در ويتره فرانسه برپا مي‌شود

با نمايش شش فيلم از سينماي ايران، نخستين دوره جشنواره فيلم‌هاي ايراني با عنوان «نسل نوين سينماي ايران»، اواخر آذر در شهر ويتره فرانسه برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در اين جشنواره که با هدف معرفي سينماي نوين ايران و دعوت از کارگردانان مستقل سينماي کشورمان برگزار مي‌شود، براي ترسيم چشم‌اندازي نو از شرايط کنوني سينماي ايران، شش فيلم يه‌وا (آناهيد آباد)، آپانديس (حسين نمازي)، ويلايي‌ها (منير قيدي)، برگ جان (ابراهيم مختاري)، مادري (رقيه توکلي) و خانه‌اي در خيابان چهل و يکم (حميدرضا قرباني) به نمايش درخواهد آمد.
اين رويداد با همکاري و مساعدت ابوالفضل جليلي، کارگردان به نام کشورمان صورت گرفته است.
همچنين قرار است در مراسم پاياني، از کارگردان فيلم منتخب اين جشنواره بر اساس آراي تماشاگران تقدير شود.
در حاشيه اين جشنواره و در بخش غيررقابتي که با حضور متخصصين سينماي ايران و فرانسه و علاقمندان به فرهنگ و هنر ايراني برگزار مي‌شود، چند فيلم مستند و چند فيلم کوتاه با حضور «علي نظري» فيلمساز ايراني به‌نمايش در خواهد آمد.
اين رويداد فرهنگي و هنري به ابتکار «مرکز ايران و فرانسه» و با مشارکت و حمايت شهرداري شهرويتره (واقع در استان بروتاين فرانسه)، انجمن فرهنگي گارومديا، شوراي استان بروتاين، بنياد سينمايي فارابي و «خانه فرهنگ‌هاي جهان» 20 تا 24 آذر 1398 (11 تا 15 دسامبر 2019 ) در شهر ويتره برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->