سومين نشست تخصصي «يک فيلم دو طراحي» با بررسي طراحي فيلم «نفس» برگزار شد

سومين نشست تخصصي «يک فيلم دو طراحي» با بررسي طراحي فيلم «نفس» برگزار شد

سومين نشست تخصصي «يک فيلم دو طراحي» عصر امروز با بررسي طراحي فيلم «نفس» در بنياد سينمايي فارابي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در ادامه نشست‌هاي همايش تخصصي «يک فيلم دو طراحي» که به همت انجمن صنفي طراحان فيلم و با همکاري بنياد سينمايي فارابي برگزار مي‌شود، عصر امروز يکشنبه 21 مهر، نشست تخصصي طراحي فيلم «نفس» در سالن زنده‌ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي برگزار شد.
در بخش اول اين نشست تخصصي که با هدف انتقال تجربه به اعضاي انجمن صنفي طراحان فيلم و علاقه‌مندان برگزار شد، «اصغر نژادايماني» تجربيات و ايده‌هايش در دو بخش طراحي صحنه و طراحي لباس اين فيلم را به حاضران ارائه داد.

در اين نشست نژادايماني، با اشاره به ويژگي‌ بارز طراحي فيلم «نفس» گفت: وقتي يک فيلمنامه از حوزه ادبيات مي‌آيد، با خودش يک بار گرانقدر و اصولي مي‌آورد و اين در اتمسفر فيلم تنيده مي‌شود. در «نفس»، هم تجربه زيستي مشترک در فضاها به طراح کمک کرده و هم تنيده شدن فضاي قصه در فيلمنامه، اين بستر را به وجود آورده است.
در بخش ديگر سومين نشست تخصصي «يک فيلم دو طراحي»، طراحي انيميشن فيلم «نفس» با حضور «حسين جمشيدي گوهري» سرپرست تيم انيميشن‌سازي اين فيلم مورد بررسي و کنکاش قرار گرفت و با اشاره به طراحي انيميشن‌هاي فيلم در مرحله نگارش فيلمنامه و اهميت آن، درباره چگونگي و روش‌هاي نزديک شدن انيميشن به فضاي رئال فيلم و يکدستي به دست آمده در بافت کلي اثر صحبت کرد.
اين نشست تخصصي که با استقبال جالب‌توجه طراحان، متخصصان و دانشجويان همراه بود، بيش از سه ساعت به طول انجاميد و در قالب پرسش و پاسخ ادامه پيدا کرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.