عليرضا تابش در آيين سپاس جشنواره: عوامل جشنواره، سرمايه هاي جشنواره هستند

عليرضا تابش در آيين سپاس جشنواره: عوامل جشنواره، سرمايه هاي جشنواره هستند

دبير سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان گفت: بسيار خوشحالم که همزمان با روز جهاني کودک، از تلاشگران جشنواره اي تقدير شد که مختص به فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان است.
به گزارش خبرنگار ستاد اطلاع رساني سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، عليرضا تابش در آيين تجليل از تلاشگران سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان با بيان اينکه روز جهاني کودک در کشورهاي مختلف برگزار مي‌شود، ادامه داد: در عرصه فرهنگ و هنر ايران، نهادهاي مختلفي با همراهي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوان روز جهاني کودکان را گرامي مي‌دارند و اصفهان به عنوان پايگاه سينماي کودک و ميزبان اصلي جشنواره فيلم‌هاي کودکان و نوجوان فعاليت‌هاي ارزشمندي را براي گردهمايي فيلمسازان در عرصه ملي و بين‌المللي انجام داده است.
وي افزود: هر سال شاهد حضور پر شورتر فيلمسازان در جشنواره بوده‌ايم و اميد داريم در دوره‌هاي بعدي جشنواره، فيلمسازان کودک و نوجوان حضور فعال‌تر داشته و فيلم‌هاي بيشتر‌ي براي کودکان ايران و جهان بسازند.
دبير سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان با اشاره به اينکه امسال، خبرنگاران نوجوان مهارت، جسارت و سواد رسانه‌اي خود را در جشنواره به نمايش گذاشتند، تصريح کرد: بدون شک اين سرمايه براي جشنواره باقي مي ماند و اثرات خود را در سال‌هاي آينده نشان خواهد داد. براي هنرمندان صاحب اثر در جشنواره، نوع پرسش‌ها، سطح سواد و دانش خبرنگاران نوجوان، جالب و قابل تقدير بود و اين سرمايه اي ارزشمند براي جشنواره کودک است.
تابش با اشاره به حضور فعال خبرنگاران نوجوان، در جشنواره امسال تصريح کرد: خبرنگاران نوجوان با حضور پوياي خود در نشست رسانه اي فيلم‌ها، سوالاتي را مطرح مي‌کردند که نشان دهنده سواد سينمايي و اطلاعات بالاي آن ها داشت و اين تلاش ها جاي تقدير دارد.
وي همچنين با اشاره به آمار بالاي اعضاي باشگاه مخاطبان نسبت به سال قبل، گفت: در باشگاه داوطلبان جشنواره امسال رکورد جديدي ثبت شد که نشان از استقبال نيروهاي داوطلب براي همکاري در بخش هاي مختلف جشنواره فيلم کودک دارد.
تابش افزود: همکاران ما در دبيرخانه جشنواره با اعتقاد راسخ به زمينه سازي حضور توانخوهان در جشنواره، تلاش کردند تا تعداد افراد داراي معلوليت، با هماهنگي انجمن‌ها و سمن‌هاي توانخواهان براي اولين بار از تماشاي فيلم‌هاي جشنواره بهره‌مند شوند.
تابش حضور کودکان و نوجوانان همراه با خانواده هايشان در جشنواره را يک سرمايه دانست و گفت: جذب حداکثري مخاطبان جشنواره امسال دستاوردي ارزشمند براي برگزار کنندگان اين رويداد است و به ياري خدا و همت مسئولان شهري اصفهان و هنرمندان، ستاد و دبيرخانه جشنواره در طول سال فعال خواهد بود.
همچنين قدرت اله نوروزي، شهردار اصفهان در اين مراسم گفت: هفته ملي و روز جهاني کودک را تبريک مي گويم. مجموع تلاش هايي که براي برگزاري سي و دومين دوره از جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان انجام شد، منجر به برپايي يک جشنواره ارزشمند در اصفهان شد.
وي افزود: غير از تشکر از همه عوامل و دست اندرکاران اجرايي اين جشنواره در هر سطح و هر جايگاه، تشکر اصلي را از مخاطبان جشنواره، شهروندان و کساني دارم که به سينماها آمدند و به جشنواره رونق دادند. بدون حضور آن ها اين جشنواره معنا نداشت.
وي با اشاره به سرمايه هاي انساني اين جشنواره افزود: در اين جشنواره کساني بودند که بدون هيچ چشمداشتي به ياري ما آمدند و در قالب باشگاه مخاطبان جشنواره، کار را به پيش بردند. از اعضاي اين باشگاه هم تشکري ويژه دارم.
وي ادامه داد: اصفهان شهر دوستدار کودک است و تلاش مي کند هر چه بهتر و بيشتر به شاخصه هاي شهر دوستدار کودک نزديک شود. همه بايد به تحقق اين شاخصه ها کمک کنيم. همه دستگاه ها و همه شهروندان بايد کمک کنند. چراکه اگر شهري دوستدار کودک باشد، يقينا براي همه اقشار و شهروندانش، ايمن و آرام و با نشاط و زيست پذير است.

ياران جاني جشنواره
همچنين ايمان حجتي، مدير اجرايي اين جشنواره با خوانش شعري منسوب به مولانا، عوامل اجرايي جشنواره را «ياران جاني» جشنواره خواند و گفت: اين افراد ياران جاني جشنواره، اصفهان و سينما بودند و سرمايه‌هاي ما هستند
وي با اشاره به راه اندازي مرکز اسناد جشنواره براي اولين بار، گفت: اسناد اين جشنواره سي و دو ساله، هويت اين جشنواره است. از همين جا از همه افراد مي خواهم در اين راه به ما کمک کنند و اسناد و آرشيو خود را در اختيار مرکز اسناد جشنواره قرار داده و ما را در تکميل آن راهنمايي کنند.
در پايان اين مراسم از مديران و اعضاي کميته هاي مختلف، دست اندرکاران و عوامل اجرايي جشنواره تقدير شد.
همچنين پژمان بازغي و محمد سلوکي، مجري هاي افتتاحيه و اختتاميه جشنواره از طريق پيام ويديويي با دست اندرکاران جشنواره صحبت و از عوامل جشنواره و مردم اصفهان تشکر کردند. گفتني است آيين سپاس از دست اندرکاران و عوامل اجرايي جشنواره، پس از هفت سال برگزار شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.