جزئياتى از استقبال مردم و خدمات جشنواره فيلم کودک

جزئياتى از استقبال مردم و خدمات جشنواره فيلم کودک

ضريب حضور مخاطبان جشنواره افزايش داشت ،جمع کل مخاطبان جشنواره از طريق بليت‌فروشي 20‌هزار و 7?7 نفر بود و مبلغ فروش جشنواره امسال در اصفهان ?8 ميليون و ?7?هزار تومان بود.
به گزارش ستاد اطلاع رساني سي‌ودمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، عليرضا تابش، دبير جشنواره سي و دوم، اظهار داشت: يک روز بعد از اختتاميه جشنواره لازم دانستم که گزارشي از وضعيت استقبال کودکان و نوجوانان و مردم اصفهان، از مجموعه اکران‌هايي که طي هفت روز برگزارى جشنواره داشتيم، ارائه دهم.
وي گفت: در سطح شهر اصفهان به عنوان پايگاه اصلي جشنواره ? سالن سينما بليت فروشي داشتند. ?7 هزار و 787 صندلي در 9 سينما مجموع تعداد صندلي‌هايي بود که در طول هفت روز جشنواره بليت فروشي انجام شد.
وى ادامه داد: بخشي از ظرفيت صندلي هاي جشنواره به طور رايگان در اختيار مردم و مخاطبان جشنواره بود در مجموع 10 هزار و ?13 بليت ميهمان که شامل هنرمندان، فرزندان شهدا، اهالي رسانه، توانخواهان و کودکان کار بودند، صادر شد.
دبير جشنواره با اشاره به فراگيري برنامه هاي جشنواره در نقاط مختلف شهر اصفهان، افزود: در پرديس هنر اصفهان بمدت پنج شب با نمايش فيلم هاي خاطره انگيز کودک ميزبان مردم و کودکان اصفهاني بوديم. اين محوطه روباز 3 هزار نفر ظرفيت دارد و براي پنج شب، مردم در کنار کودکان بصورت رايگان به تماشاي آثار خاطره‌انگيز سينماي کودک نشستند.
تابش ادامه داد: با هماهنگي ستاد جشنواره براي نخستين بار، تماشاخانه سيار کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان اصفهان نيز در نقاط حاشيه‌اي و محروم شهر اصفهان، به اکران آثار خاطره‌انگيز سينماي کودک پرداخت.
وي بيان کرد: ميانگين قيمت بليت از سال قبل کمتر بود و افزايشي پيدا نکرد. ضريب حضور مخاطبان جشنواره ??/?? درصد بود و به نسبت سال گذشته از هر سانس و سالن افزايش مخاطب داشتيم. فروش بليت‌ها هم به صورت اينترنتي، نقدي ، تمام‌بها و نيم‌بها انجام شد و براي اولين بار بليت‌هاي جشنواره در سايت «سينماتيکت» پيش‌فروش شد که روند خريد بليت را براي مخاطبان جشنواره تسهيل کرد.
دبير جشنواره گفت: مبلغ فروش امسال ?8 ميليون و ?7?هزار تومان بود. جمع کل مخاطبان جشنواره از طريق بليت‌فروشي 20‌هزار و 7?7 نفر بود.
وي بيان کرد: توجه به اين نکته نيز مهم است که امسال «باشگاه مخاطبان جشنواره» به صورت جدي پيگيري شد و موفق شديم نزديک به 2 هزار داوطلب را ثبت‌نام کنيم و برايشان کارت صادر شد که اين دستاورد نيز نقطه عطفي براي جشنواره سي‌و‌دوم بود.
تابش در پايان با تاکيد بر اينکه نظر مخاطبان براي ما حائز اهميت است، گفت: براي سنجش ميزان موفقيت جشنواره و استقبال از فيلمها و تحليل درست از روندهاي اجرايي جشنواره امسال، نظرسنجي براي نخستين بار صورت گرفت که اميدوارم در اولين فرصت نتايج آن در اختيار دست اندرکاران سينماي کودک و نوجوان و نهادهاي برگزار کننده و حامي جشنواره قرار گيرد.
وي افزود: سه بسته نظرسنجي امسال طراحي و انجام شد، نظرسنجي در سطح «المپياد فيلمسازي نوجوانان» که پس از تحليل پرسشنامه تشريحي، نهايي خواهد شد. همچنين نظرسنجي از «بخش اجرايي جشنواره»، که در اين بخش نظرات صاحبان آثار، هنرمندان داخلي و مهمانان خارجي حائز اهميت است. و نهايتا پرسشنامه «بخش محتوايي جشنواره» که در شهر اصفهان انجام شد و همه ?? شهر ديگر کشور که نمايش همزمان فيلم داشتيم، را نيز در بر مي گيرد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->