فيلم‌هاي کودک در ??? نقطه محروم کشور اکران شد

فيلم‌هاي کودک در ??? نقطه محروم کشور اکران شد

مديرعامل بنياد سينمايي فارابي گفت: به همت انجمن سينماي جوان، بنياد سينمايي فارابي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در يک عزم ملي امسال گزيده اي از فيلم هاي سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان اصفهان در ?? شهر کشور و ??? نقطه محروم، مرزي و سيل زده کشور اکران شد.
عليرضا تابش سه شنبه شب در آيين اختتاميه نمايش فيلم هاي منتخب سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان اصفهان در مشهد که در پرديس سينمايي سيمرغ برگزار شد افزود: تفاوت عمده جشنواره امسال با دوره هاي قبل ايجاد فضاي شور و نشاط براي کودکان ايراني به مدت يک هفته در سراسر کشور با نمايش گزيده اي از فيلم هاي اين جشنواره بود.
وي اضافه کرد: شعار سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان \"روياي کودکان سيل زده را بسازيم\" بود و با اکران گزيده اي از اين فيلم ها در مناطق سيل زده و محروم کشور رکورد جديدي از اين رويداد بين المللي در کشور به ثبت رسيد.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي گفت: امسال در کنار نمايش فيلم هاي منتخب جشنواره فيلم کودک و نوجوان اصفهان در مشهد، چهار کارگاه آموزشي ويژه سينماي کودک و نوجوان نيز براي بررسي و تحليل فيلم ها برگزار شد که رويداد خوشايند و قابل تحسيني بود.
تابش افزود: در بخش بين الملل سي و دومين جشنواره فيلم کودک و نوجوان هم سه تفاهم نامه بين سه جشنواره مهم آسيايي حوزه فيلم کودک و نوجوان يعني جشنواره بين‌ المللي فيلم‌ کودک و نوجوان ايران، روسيه و کره جنوبي امضا شد که زمينه تقويت و توليد فيلم هاي مشترک و تبديل ايده هاي جوانان ايراني به سوژه هاي ناب را فراهم مي کند.
مقدس ترين دفاع، ساخت فيلم براي کودکان است
هنرپيشه با سابقه فيلم هاي جنگي و دفاع مقدس و کارگردان فيلم \"تورنادو\" در سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان هم در اين آيين گفت: حدود ?? سال بود که سينماي کودک و نوجوان در سکوت فرو رفته و فقط خاطره اي از آن باقي مانده بود اما جشنواره امسال نشان داد که سکوت ?? ساله اين سينما شکسته شده است و دوباره به روزهاي اوج خود باز مي گردد.
سيد جواد هاشمي افزود: در اين ?? سال توجهي به سينماي کودک و نوجوان نشد و کودکان فراموش شدند و نسلي را ساختند که به سينما عادت نداشت چون فيلمي براي او در کودکي ساخته نشده بود.
وي اضافه کرد: من ?? مرتبه در فيلم هاي جنگي شهيد و به هنرپيشه دوران دفاع مقدس معروف شدم اما براي پر کردن خلا سينماي کودک تصميم گرفتم براي کودکان فيلم بسازم زيرا مقدس ترين دفاع را در شرايط کنوني ساختن فيلم براي بچه ها مي دانم.
کارگردان فيلم تورنادو گفت: تلاش کردم در فيلم هايم سه عنصر شادماني، آموزش و تربيت نمود داشته باشد از اين رو از فيلم \"پيشاني سفيد\" من استقبال شد و پرفروش ترين فيلم فصل پاييز سال ???? شد و توانست جايگاه ممتازي در سينماي کودک به دست آورد.
هاشمي افزود: امسال فيلم \"ترنادو\" را براي جشنواره فيلم کودک و نوجوان ساختم که البته قدري با چاشني دنياي بزرگسالان همراه بود و هم اينک نيز در حال ساخت فيلم \"شهر روياها\" براي کودکان هستم.
سي و دومين جشنواره بين‌ المللي فيلم‌ کودک و نوجوان از ?? مرداد تا چهارم شهريور ماه در دو بخش ملي و بين المللي در اصفهان برگزار شد و همزمان با آن ?? فيلم از اين جشنواره از ?? مرداد ماه تا چهارم شهريور ماه در سينما سيمرغ مشهد به اکران درآمد.
اين فيلم ها \"داستان‌ هاي باغ جادويي\" به کارگرداني آنتوان کرينگز و آرنود بورن از فرانسه، پويانمايي \"بنيامين\" به کارگرداني محسن عنايتي نوش آبادي از ايران، \"جزيره گنج\" به کارگرداني حميدرضا لوافي از ايران، \"قطار آن شب\" به کارگرداني حميدرضا قطبي از ايران، پويانمايي \"جوانمردان\" به کارگرداني علي احمدي از ايران، \"بيست و سه نفر\" به کارگرداني مهدي جعفري از ايران، \"اينجا خانه من است\" به کارگرداني خيرالله تقياني پور از ايران، \"منطقه پرواز ممنوع\" به کارگرداني امير داساگر از ايران، \"غرغرو وارد مي شود\" به کارگرداني آندرس کونوريه از مکزيک و \"تورنادو\" به کارگرداني سيد جواد هاشمي از ايران بودند.
?? نفر از پيشکسوتان و متخصصان سينماي کودک و نوجوان از خراسان رضوي فيلم هاي اکران شده اين جشنواره را در مشهد داوري کردند که از ديدگاه آنان سه فيلم \"اين بيست و سه نفر\"، \"منطقه پرواز ممنوع\" و \"تورنادو\" رتبه هاي اول تا سوم را به دست آوردند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->