اسامى فيلم هاى سينمايى و پويانمايى بلند ملى و بين الملل جشنواره کودک اعلام شد

اسامى فيلم هاى سينمايى و پويانمايى بلند ملى و بين الملل جشنواره کودک اعلام شد

7 فيلم سينمايى بلند در بخش «ملي»، 12 فيلم سينمايي و 10 فيلم پويانمايى بلند در بخش «بين‌الملل» معرفي شدند.
به گزارش ستاد اطلاع رساني سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، اسامي فيلم‌هاى سينمايى و پويانمايى بلند راه يافته به سي و دومين جشنواره بين‌‍المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اعلام شد و بر اين اساس هيات انتخاب بخش ملى متشکل از جواد حاتمي، حسين شيخ‌الاسلامي، نادره ترکماني، سهيل موفق و حامد جعفري 7 فيلم سينمايى و پويانمايى بخش ملى را به شرح زير برگزيدند.
*سينمايي و پويانمايي بلند بخش ملي:
1-«اقيانوس پشت پنجره» به کارگرداني بابک نبي‌زاده و تهيه‌کنندگي سيدجلال چاوشيان
2-«بيست و سه نفر» به کارگرداني مهدي جعفري و تهيه‌کنندگي مجتبي فرآورده (سازمان هنري رسانه‌اي اوج)
3-«بازيوو» به کارگرداني اميرحسين قهرايي و تهيه‌کنندگي سيدغلامرضا موسوي
?-«تورنادو» به کارگرداني و تهيه‌کنندگي سيدجواد هاشمي
?-«قطار آن شب» به کارگرداني حميدرضا قطبي و تهيه‌کنندگي بهروز رشاد (محصول کارن فيلم)
?-«منطقه پرواز ممنوع» به کارگرداني امير داسارگر و تهيه‌کنندگي حامد بامروت‌نژاد (تهيه‌شده در مدرسه سينمايي عمار)
7-«بنيامين» (پويانمايي) به کارگرداني محسن عنايتي نوش‌آبادي و تهيه‌کنندگي مصطفي مزرعتي حسن‌آبادي
همچنين دبيرخانه جشنواره فيلم هاى «بيست و سه نفر» و «قطار آن شب» را بعنوان دو اثر سينمايى بلند و «بنيامين» را بعنوان فيلم پويانمايى بلند از اين بخش به عنوان نمايندگان ايرانى در بخش «بين‌الملل» نيز معرفي کرده است.
هيات انتخاب بخش «بين‌الملل» سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان متشکل از جمال اميد، محمد حميدي‌مقدم، رائد فريدزاده، فرزاد اژدري و حامد سليمان‌زاده، نيز فيلم‌ها و پويانمايى هاى سينمايي در بخش بين الملل را انتخاب کردند.
در بخش سينمايي بلند 12 اثر و پويانمايى بلند نيز 10 فيلم براي رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامي آنها به شرح زير است:
*سينمايي بلند بخش بين‌الملل
1-«بيله» به کارگرداني اينارا کلمن از جمهوري لتوني
2-«پسر ابري» به کارگرداني مايکمين چينکسپور از کشور بلژيک
3-«اوتزي و معماي زمان» به کارگرداني گابريل پينوتا از کشور ايتاليا
?-«شاهين‌ها» به کارگرداني براگي تورهينرکسن از کشور ايسلند
?-«سوپر يوفي» به کارگرداني مارتين اسميتز از کشور هلند
?-«راز تپه سبز» به کارگرداني سين سرنيک از کشور کرواسي
7-«جادوگر کوچک» به کارگرداني مايکل شائرر از کشو آلمان و سوييس
8-«چاسکيت» به کارگرداني پريا رامسوبن از کشور هند
9-«گنج يرماک» به کارگرداني اولگ دنيسوو از کشور روسيه
10-«هکر» به کارگرداني پل برگ از کشور دانمارک
11-«فرياد سکوت» به کارگرداني ويلادمير پوتاپوف از کشور روسيه
12-«بچه‌هاي وايانگ» به کارگرداني ريموند تن از کشور سنگاپور
*پويانمايى بلند بين‌الملل
1-«ماجراهاي پت و مت» به کارگرداني مارِک بنِس از جمهوري چک
2-«داستان‌هاي باغ جادويي آنتون کرينگز» به کارگرداني آنتون کرينگز و آرنود بوراناز کشورهاي فرانسه ولوگزامبورگ
3-«غرغرو وارد مي‌شود» به کارگرداني آندره کوتوريه از کشور مکزيک
?-«گوسفند و گرگ‌ها 2» به کارگرداني ولاديمير نيکولائواز کشور روسيه
?-«يافتن کالارو» به کارگرداني لئو لي از کشورهاي چين و آمريکا
?-«لوته و اژدهايان گمشده» به کارگرداني هايکي ارنيتس و يانو پلدما از جمهوري لتوني و استوني
7-«خرس معرکه» به کارگرداني وانگ کياز کشور آمريکا
8-«دره فانوس‌ها» به کارگرداني کلِب هايستاد از کشور کانادا
9-«جيکوب، مي مي و سگ‌هاي سخنگو» به کارگرداني ادموندز جانسونز از جمهوري لتوني
10-«لوييز و لوکا-ماموريت به ماه» به کارگرداني راسموس آ. سيورتسن از کشور نروژ
سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان 28 مرداد تا ? شهريور 98 به دبيرى عليرضا تابش در شهر تاريخي اصفهان برگزار مي‌شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.