توليد محتوا در برنامه‌هاي جديد، چالش‌هاي صنعت تصوير است

توليد محتوا در برنامه‌هاي جديد، چالش‌هاي صنعت تصوير است

دبير سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اصفهان با بيان اينکه توليد محتواي بومي در فضاي اينترنت و ديجيتال بسيار حائز اهميت است، گفت: يکي از چالش هاي اساسي صنعت تصوير در ايران و جهان، توليد محتوا در برنامه‌هاي جديد است.
عليرضا تابش روز شنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اين که اميدوارم نسل جوان، خوش ذوق و خلاق هنر صنعت سينما در کشور در زمينه توليد محتوا کارهاي خلاقي انجام دهند، افزود : بايد سرمايه گذاران سينماي ايران به محصولاتي که مي تواند در فضاي اينترنت و ديجيتال توليد شود توجه بيشتري داشته باشند تا در دسترس مخاطبان کودک و نوجوان قرار بگيرد.
دبير سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اصفهان با اشاره به اينکه صنعت تصوير متحول شد، تصرح کرد: دنياي ديجيتال در ?? سال آينده تحولات عظيمي در جهان را شاهد خواهد بود که نسل هاي بعدي تحت تاثير آن محصولات فرهنگي خود را در فضاي ديجيتال خواهند ديد و دسترسي آساني خواهند داشت.
وي با اشاره به ضرورت توجه به سينماي کودک افزود: نسل مهم آينده ساز يک ملت را کودکان و نوجوانان تشکيل مي دهند و سينما به عنوان يکي از هنرهاي مهم در جهان همواره به اين ژانر مهم سينمايي يعني ژانر کودک و نوجوان توجه داشته است.
تابش با بيان اينکه سينماي کشور امسال ??? ساله مي‌شود، تصريح کرد: خوشحاليم که در تاريخ پرفراز و نشيب سينماي ايران فيلم‌هاي ارزشمندي براي کودکان و نوجوانان ساخته شده است و فيلم سازان و هنرمندان ارزشمندي در کشور ما بودند که سال ها تلاش و کوشش خود را وقف سينماي کودک و نوجوان کردند.
وي با بيان اينکه فيلم‌هاي کودک و نوجوان داراي جشنواره اي در کشور است، اضافه کرد: اين جشنواره به ميزباني شهر تاريخي اصفهان برگزار مي‌شود که امسال شاهد سي و دومين سال برگزاري آن هستيم که جز جشنواره‌هاي الف جهاني است.
وي اظهار داشت: برگزاري جشنواره فيلم کودک و نوجوان در کشور نشان از زنده و نوپا بودن سينماي کودک و نوجوان در آن کشور دارد که هنرمندان اين هنرصنعت در تکاپو هستند.
دبير سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اصفهان با اشاره به چالش و راهکارهاي سينماي کودک و نوجوان افزود: جشنواره‌ها در همه جاي دنيا چالش هاي خاص خود را دارند که بخشي از آن هم به چالش هاي صنعت سينما در آن کشور بستگي دارد.
تابش خاطرنشان کرد: صنعت سينما در ايران با فراز و نشيب هاي متنوعي روبه رو بوده است، از اين رو از سرمايه گذاران سينماي ايران تقاضا مي‌کنم در راستاي توليد فيلم‌هاي مربوط به حوزه کودک و نوجوان توجه بيشتري داشته باشند.
وي در پاسخ به اين سوال که چرا فيلم‌هاي کودک و نوجوان عموما توليد مي‌شوند اما کمتر راهي براي اکران عمومي پيدا مي‌کنند؟ گفت: کار اصلي جشنواره‌ها معرفي فيلم‌هاي سينمايي کودک و نوجوان است که تلاش دست اندرکاران ساخت فيلم‌ها و جشنواره‌ها اين است که هر سال فيلم‌هاي بهتري را به مخاطبان عرضه کنند.
وي ادامه داد: امسال براي اينکه اين نقيصه را جبران کنيم براي اولين بار در طول تاريخ جشنواره کودک و نوجوان جلسات ارزيابي فيلم‌ها را با حضور ارزيابان اقتصادي، پخش کنندگان و تهيه کنندگان فيلم برگزار مي‌کنيم که آن ها در حين جشنواره راجع به ويژگي ها و جذابيت هاي فيلم‌هاي سينمايي کودک و نوجوان بحث و تبادل نظر خواهند کرد که اميدواريم اين کار به اکران بيشتر و سريع تر فيلم‌هاي سينمايي در چرخه اکران سراسري کشور کمک کند.
به گفته دبير سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اصفهان، بيش از ?? سالن سينما در شهر اصفهان ??? فيلم سينمايي را در طول هشت روز براي مردم اصفهان و مهمانان داخلي و خارجي جشنواره نمايش مي دهند و حدود ???? صندلي در هر روز فيلم‌هاي متنوع جشنواره را به نمايش مي گذارند.
وي اظهار داشت: امسال فيلم‌هاي جشنواره هم از بُعد داخلي و هم در بخش بين الملل فيلم‌هاي جذاب و متنوع و با کيفيتي را ارائه خواهند کرد که اميدوارم تماشاچيان و مخاطبان جشنواره از ديدن اين فيلم‌ها لذت کافي را ببرند.
به گزارش ايرنا، سي و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان اصفهان از ?? مرداد تا چهارم شهريور در اصفهان برگزار مي‌شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.