کشف و تربيت استعدادهاي نوجوان در المپياد فيلمسازي

کشف و تربيت استعدادهاي نوجوان در المپياد فيلمسازي

مدير سومين المپياد فيلمسازي نوجوانان گفت: متاسفانه فضاي مجازي بيشتر در اختيار کساني است که قادر به توليد محتواي مد نظر ما نيستند، بنابراين المپياد مي‌تواند بستر مناسبي را براي توليد محتواي ملي و متناسب با فرهنگ ما ايجاد کند.
حبيب ايل‌بيگي، مدير سومين المپياد فيلمسازي نوجوانان سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي خبرگزاري فارس، ضمن برشمردن برخي برنامه‌ها و اهداف اين رخداد هنري و سينمايي اظهار داشت: المپياد امسال در دو بخش ايده و فيلم براي نوجوانان رده سني ?? تا ?? سال برگزار مي‌شود تا نوجوانان بتوانند در خلق ايده و ساخت فيلم به يک نگاه دقيق و درست برسند و در يک محيط خلاقانه به کمک اساتيد و مشاورين اين حوزه ايده‌ها را پرورش دهند.
وي درباره تغييرات و تفاوت‌هاي اين دوره از المپياد با دوره‌هاي قبل بيان کرد: ما با آسيب شناسي دو دوره گذشته المپياد، براي سومين دوره، بخش ايده را طراحي کرديم. اين بخش در قالب دوره‌هاي آموزشي پيش از برگزاري المپياد در دفاتر انجمن سينماي جوانان ايران در سراسر کشور برگزار مي‌شود و پس از آن اين دوره‌ها، در روزهاي برگزاري المپياد برگزار نيز ادامه پيدا مي‌کند.
هدف‌گذاري تيم برگزاري المپياد کشف استعدادهاي نوجوان در حوزه فيلم‌سازي و خلق ايده است
مدير سومين المپياد فيلمسازي نوجوانان افزود: هدف‌گذاري تيم برگزاري المپياد بر اين نکته استوار شده که نوجوانان فيلمساز شرکت‌کننده در المپياد از طريق اين رخداد بتوانند با جشنواره فيلم کودک آشنا شوند و استعدادهايي که در حوزه فيلم‌سازي و خلق ايده وجود دارند و مناسب جشنواره کودک هستند، شناسايي شوند و مورد حمايت قرار بگيرند.

ايل‌بيگي با اشاره به مضمون و محتواي آثار ارائه شده در دوره‌هاي قبل گفت: در دوره‌هاي گذشته برخي موضوعات آثار نوجوانان چندان مناسب همسالانشان نبود اما امسال تلاش شده تا نوجوانان فيلم‌هاي مناسب رده سني کودک و نوجوان را طراحي کنند و ايده‌هايي را ارائه دهند که مناسب همسالانشان باشد که اين مساله مي‌تواند سر آغاز مناسبي براي کشف استعدادها باشد.
وي با تاکيد بر تامين محتواي ويژه کودک و نوجوان در فضاي مجازي افزود: تلاش ما اين است تا با توجه به نياز بسيار زياد به محتوايي که توسط نوجوانان در فضاي مجازي توليد مي‌شود، فيلمسازان نوجوان بتوانند محصولات مربوط به کودکان و نوجوانان را توليد کنند.
مدير سومين المپياد فيلمسازي نوجوان تصريح کرد: همچنين با توجه به زمينه‌هاي اشتغال‌زايي که در اين حوزه وجود دارد و البته آينده هم متعلق به اينگونه فضاهاست، در تلاشيم شرايطي را فراهم کنيم تا نوجوانان با يک جهان‌بيني درست ورودي مناسب به اين فضا داشته باشند تا بتوانند محتواي مورد نياز همسالان خود را توليد و منتشر کنند.
تربيت صحيح نوجوانان براي فضاي مجازي، يکي از اهداف اصلي سومين المپياد فيلمسازي نوجوانان است
ايل‌بيگي ادامه داد: با توجه به اين نکته مهم که امروزه جوانان و نوجوانان ما زمان زيادي را صرف دنياي مجازي مي‌کنند، يکي از اهداف اصلي اين المپياد، تريبت صحيح نوجوانان براي اين حوزه است. زيرا ما در حوزه سينما، تلويزيون و ساير حوزه‌هاي مرتبط، نير‌وهاي حرفه‌ايي و آماده کار بسياري داريم اما کمتر به فضاي مجازي توجه شده است.
اين مدير سينمايي در پايان به برخي کمبودهايي که در فضاي مجازي وجود دارد اشاره کرد و گفت: متاسفانه فضاي مجازي بيشتر در اختيار کساني است که قادر به توليد محتواي مد نظر ما نيستند. از همين رو بخش المپياد مي‌تواند بستر مناسبي را براي توليد محتواي مناسب کودکان و نوجوانان و نيازهاي توليدات ملي و مناسب فرهنگ ما ايجاد کند.
«سومين المپياد فيلم‌سازي نوجوانان ايران» ?? تا ?? مرداد ???? برگزار خواهد شد و آخرين مهلت ثبت نام در سايت و ارسال ايده ?? تيرماه اعلام شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->