مجسمه مفاخر معاصر در مراکز هنري نصب شوند

 مجسمه مفاخر معاصر در مراکز هنري نصب شوند

عليرضا تابش گفت: بايد مجسمه مفاخر معاصردر مراکز فرهنگي و هنري نصب شوند و ما در بنياد سينمايي فارابي، توانايي اين را داريم تا با همکاري سازمان زيباسازي شهر تهران به مناسبت نصب و رونمايي پرتره هر يک از هنرمندان سينما، بزرگداشتي نيز براي اين هنرمندان برگزار کنيم.
به گزارش روابط عمومي سازمان زيباسازي شهر تهران، عليرضا تابش مديرعامل بنياد فارابي پس از بازديد از دومين سمپوزيوم مجسمه سازي مفاخر ويژه هنرمندان معاصر، گفت: برگزاري سمپوزيوم مجسمه سازي مفاخر يکي از مهم ترين و تاثيرگذار ترين اقداماتي است که در سال‌هاي اخير از سوي سازمان زيباسازي شهر تهران رقم خورده است. اين رويداد و روند شکل گيري پرتره مفاخر براي من از جذابيت ويژه اي برخوردار بود و شخصا از بازديد اين رويداد لذت بردم.
او با اشاره به برگزاري نخستين دوره اين سمپوزيوم در سال 1395 که به شاعران و نويسندگان اختصاص داشت گفت: در اين سمپوزيوم پرتره تعدادي از شاعران و نويسندگان ساخته شد و اين پرتره‌ها در خانه شاعران ايران نصب شده اند و من در بازديد‌هايي که از اين مجموعه داشتم به خوبي شاهد بوده ام حضور اين مجسمه‌ها چقدر به بار هنري و فرهنگي اين مجموعه افزوده است.

تابش ادامه داد: با برگزاري سمپوزيوم‌ها، زمينه اي فراهم مي شود تا مردم به ويژه شهروندان تهراني به اهميت و جايگاه مفاخر معاصر ايران پي ببرند. تلاش‌هاي سازمان زيباسازي شهر تهران براي ارج نهادن به مفاخر فرهنگي و هنري کشور ستودني است و من از اين نظر از سازمان زيباسازي وخدماتش قدرداني مي کنم.
او با اشاره به جوان گرايي که در سمپوزيوم‌ها شاهد آن هستيم گفت: من ازبيشتر سمپوزيوم‌هايي که در شهر تهران برگزار شده است، بازديد کرده ام و در اين سمپوزيوم شاهد حضور مجسمه سازان جوان در کنار مجسمه سازان پيشکسوت هستيم و به نظرم حضور مجسمه سازان پيشکسوت در اين رويداد‌ها کمک کرده است تا مجسمه سازان جوان از تجربيات اين هنرمندان بهره بگيرند و فضايي براي گفت وگو بوجود آيد وبرگزاري اين سمپوزيوم‌ها کمک مي کند که نسل جوان مجسمه ساز ما خيلي زودتر کارشان در اين عرصه به پختگي برسد.

تابش ادامه داد: يکي از دستاوردهاي سمپوزيوم‌ها، ايجاد فرصت کار براي مجسمه سازان جوان و ايجاد بستري براي معرفي آن‌ها به بازار کار است.
او درباره جانمايي پرتره مفاخر معاصر در سطح شهر تهران گفت: به نظرم بايد اين مجسمه‌ها در مراکز فرهنگي نصب شوند و ما در بنياد سينمايي فارابي، توانايي اين را داريم تا با همکاري سازمان زيباسازي شهر تهران به مناسبت نصب و رونمايي پرتره هر يک از هنرمندان سينما، بزرگداشتي نيز براي اين هنرمندان برگزار کنيم.
تابش گفت:، با برگزاري اين بزرگداشت‌ها، ما نيز در بنياد سينمايي فارابي تلاش مي کنيم تا به نوعي به هنر اين هنرمندان که سينماي ما وامدار آنهاست، ارج بنهيم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->