يادنامه استاد مشايخي رونمايي مي‌شود

يادنامه استاد مشايخي رونمايي مي‌شود

از کتاب «يادنامه استاد جمشيد مشايخي» در مراسم نکوداشت اين بازيگر فقيد در فرهنگستان هنر رونمايي مي‌شود.
به گزارش روابط­‌عمومي فرهنگستان هنر، در مراسم نکوداشت زنده‌‌ياد استاد جمشيد مشايخي با عنوان «روايتي از زندگي استادانه» از کتابي که فرهنگستان هنر با همکاري بنياد سينمايي فارابي به همين مناسبت براي وي گردآوري کرده، رونمايي مي‌شود.
يکي از برنامه‌هايي که در اين مراسم تدارک ديده شده، رونمايي از کتابي است که دربارة اين استاد فقيد توسط فرهنگستان هنر و با همکاري بنياد سينمايي فارابي منتشر شده است. در اين کتاب يادداشت‌هايي از آيدين آغداشلو، جهانگير الماسي، سيد محمد بهشتي، قطب‌الدين صادقي، احمد ضابطي جهرمي، حبيب درخشاني، احمد طالبي‌نژاد، اکبر عالمي، محمود عزيزي، بهزاد فراهاني، حسين فرخي، بهمن فرمان‌آرا، عليرضا قاسم‌خان، حميد (محمدهادي) کاوياني، داريوش مهرجويي علي منتظري و ايرج راد به چاپ رسيده است.
همچنين اين کتاب حاوي مقالاتي با عنوان­‌هاي «شمايل هزارچهره؛ سيري در کارنامه بازيگري جمشيد مشايخي» از شاهپور عظيمي، «کمال‌لملک سينماي ايران؛ جمشيد مشايخي» از عبدالحسين لاله، «در جست‌وجوي اسطورة شخصي جمشيد مشايخي» از بهمن نامورمطلق و «جمشيد مشايخي، رازهاي ماندگاري بدون جواني» از امير پوريا است.
آخرين گفت‌وگوي استاد جمشيد مشايخي با حضور بهمن نامورمطلق و عليرضا قاسم‌خان، و گفت‌وگو با استاد علي نصيريان درباره شخصيت برجسته استاد مشايخي از عبدالحسين لاله و ايليا محمدي‌نيا را نيز مي‌توانيد در اين کتاب بخوانيد.
کارنامه شصت سال فعاليت هنري زنده­‌ياد جمشيد مشايخي به همراه تصاويري از عکس‌ها و پوستر فيلم‌هايي که اين هنرمند بزرگ در آنها نقش‌آفريني کرده، آخرين بخش اين کتاب است که به کوشش منيژه کنگراني گردآوري و تدوين شده و در موسسة متن فرهنگستان هنر به چاپ رسيده است.
اين مراسم با همکاري بنياد رودکي، خانه سينما، بنياد سينمايي فارابي، سازمان زيباسازي شهر تهران، موزه سينما و بنياد آفرينش‌هاي هنري نياوران روز دوشنبه 27 خرداد، ساعت 18 در مجموعه فرهنگي و هنري آسمان فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران برگزار مي‌شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->