جشنواره‌ي فيلم کودک و نوجوان امسال چه تغييري دارد؟

جشنواره‌ي فيلم کودک و نوجوان امسال چه تغييري دارد؟

دبير سي‌ودومين جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم‌هاي کودک و نوجوان گفت: امسال اهداف جشنواره بازنگري شد و متناسب با تحولات بر اهداف به روزتري تاکيد شده است.
عليرضا تابش در پي انتشار «مقررات و فراخوان» اين رويداد هنري، در گفت‌وگوي کوتاهي با ايسنا درباره تفاوت فراخوان امسال اين جشنواره با سال گذشته به چند نکته اشاره کرد و افزود: از آنجا که قلمرو فضاي مجازي در حال گسترش است و توليد محتواي بومي ويژ? کودکان يک ماموريت ملي است، در اين دوره در بخش مسابقه سينماي ايران به «آثار وب‌سري» توجه خواهيم کرد. البته اين آثار در بخش مسابقه نيست و آثاري که مي‌توانند در قالب وب‌سري به آنها توجه کرد در جشنواره فيلم هاي کودکان و نوجوانان به آن‌ها پرداخته خواهد شد.
دبير اين دوره جشنواره همچنين گفت: در اين دوره از جشنواره، با هدف ترغيب فعالان سينماي کودک و نوجوان به بازاريابي فيلمها و توجه بيشتر به ظرفيت‌هاي يک فيلم سينمايي براي گسترش به صنايع مجاور و تبديل آن به منظومه‌اي از آثار فرهنگي، دبير جشنواره مي‌تواند سه جايزه را جداگانه به سه فيلم برگزيده در اين زمينه اهدا کند. اين آثار بايد از بين فيلم‌هايي باشند که در بخش سينماي ملي عرضه مي‌شوند و واجد سه عنصر «نوآوري»، «ظرفيت کسب و کار» و «پيوست فرهنگي» باشند.
تابش در پايان صحبت‌هاي خود به همزماني شروع اين جشنواره با عيد سعيد غدير اشاره و ازين بابت اظهار خرسندي کرد تا همزماني جشن هاي عيد غدير با جشنواره فيلم‌هاي کودک و نوجوان، خاطره شيريني در اذهان مخاطبان جشنواره به يادگار بگذارد.
او همچنين توضيحات مبسوط درباره‌ي برنامه هاي سي و دومين جشنواره‌ي فيلم هاي کودکان ونوجوانان را به بعد از برگزاري اولين جلسه شوراي برنامه ريزي که بزودي در اصفهان برگزار مي‌شود، موکول کرد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->