«دوچ» به بخش مسابقه جشنواره فيلم زلين چک راه يافت

«دوچ» به بخش مسابقه جشنواره فيلم زلين چک راه يافت

فيلم سينمايي «دوچ» به نويسندگي و کارگرداني امير مشهدي‌عباس به بخش مسابقه پنجاه‌ونهمين جشنواره بين‌المللي فيلم زلين در کشور چک راه يافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون، «دوچ» از توليدات بلند سينمايي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان با مشارکت بنياد سينمايي فارابي در سال ???? ساخته شده است و اکنون دومين حضور بين‌المللي خود را بعد از سي‌ويکمين جشنواره فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان اصفهان، در زلين تجربه مي‌کند.
بر اساس اين خبر، کارگردان اين فيلم در جشنواره فيلم اصفهان، جايزه اصلي يونيسف را به دليل اتخاذ نگاه عميق به مسايل کودک و نوجوان و ديدگاه دغدغه‌مند کارگردان در پرداختن به مساله آموزش کودکان و سوادآموزي دريافت کرد.
در عين حال، جايزه بازي‌گري برتر از نگاه گروه نوجوان به محمدامين احمدي، لوح قدرداني بازي‌گر کودک جداگانه به محمدامين احمدي و اميرمحمد محمدي و جايزه ميراث فرهنگي از سوي مجموعه هنري تاريخي نياوران به نيابت از سازمان ميراث فرهنگي، گردش‌گري و صنايع دستي به امير مشهدي‌عباس کارگردان فيلم «دوچ» در جشنواره اصفهان، تعلق گرفت.
غلام‌رضا پسر ?? ساله‌اي که به دنبال پولي براي تعويض دوچرخه کهنه‌اش و خريد دوچرخه جديد و قابل رقابت است تا اين‌که متوجه جايزه‌ نهضت سوادآموزي مي‌شود. اگر بتواند در روستا بي‌سوادي را با سواد کند مي‌تواند جايزه‌اي به اندازه پول خريد دوچرخه بگيرد. در روستا هيچ بي‌سوادي نيست و تنها بي‌سواد روستا، پيرزني بد اخلاق و ?? ساله است که هم چشمانش ضعيف است و هم گوش‌هايش نمي‌شنود. اما غلام‌رضا تصميم خودش را براي باسواد کردن پيرزن و دريافت جايزه گرفته است و ماجرا آغاز مي‌شود...
جشنواره زلين که يکي از قديمي‌ترين و مهم‌ترين جشنواره‌هاي کودک و نوجوان است و در هر دوره بيش از ??? هزار بازديد کننده دارد، از ? تا ?? خرداد ???? (?? مه تا اول ژوئن ????) در شهر پراگ برگزار مي‌شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->