جمشيد مشايخي بخشي از ميراث تصويري روزگار ماست

جمشيد مشايخي بخشي از ميراث تصويري روزگار ماست

مديرعامل بنياد فارابي در يادداشتي به تکريم کارنامه هنري و فعاليت‌هاي اجتماعي جمشيد مشايخي پرداخت.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، عليرضا تابش همزمان با زادروز جمشيد مشايخي بازيگر پيشکسوت سينما، تئاتر و تلويزيون و برگزاري آيين بزرگداشت اين هنرمند در خانه هنرمندان، يادداشتي منتشر کرد.
در متن اين يادداشت مي‌خوانيم:

بنام خداوند زيبايي‌ها
سپاس خود را از آقاي حميد کاوياني کارگردان فيلم «بن بست وثوق» اعلام مي‌دارم که به بهانه واپسين نقش آفريني جمشيد مشايخي در فيلمش، شامگاه سه‌شنبه ششم آذرماه ?? جشني به‌مناسبت هشتاد و پنجمين زادروز اين هنرمند مردمي در خانه هنرمندان ايران برپا کرد؛ جشني که با حضور دوستداران هنر و هنرمندان سينما در محيطي صميمي و باشکوه برگزار شد.
نقش‌هايي که استاد جمشيد مشايخي در سينما، تئاتر و تلويزيون ايران ايفا کرده‌اند جزئي از ميراث تصويري روزگار ماست، آقاي مشايخي جدا از اينکه کمال الملک سينماي ايران هستند به دليل توجه ويژه‌شان به مسايل و دغدعه‌هاي اجتماعي، شايد در ميان هنرمندان اين سرزمين منحصر به فرد باشند. به عنوان نمونه پادرمياني ايشان درباره مسايل مربوط به فوتبال ايران و دلجويي از «ليونل مسي» در حافظه و تاريخ اين مردم ثبت شده است.
همچنين در هنرهاي نمايشي، اقبالي که به جوانان فيلمساز داشته و دارند، اگر نگوييم بي مانند است، بسيار نادر و کمياب بوده، تا جايي که حمايت ايشان از اين نوجويان عرصه فيلمسازي، قطعا از يادگارهاي ارزشمند ايشان محسوب مي‌شود.
ويژگي منحصربه‌فرد استاد جمشيد مشايخي که حقيقتاً، استاد را از ديگر هنرمندان، متمايز مي‌سازد، مردمي بودن ايشان است و ملت ايران، ترجيع‌بند معروفشان را که «من خاک پاي مردم ايران هستم» را هيچگاه فراموش نخواهندکرد.

عمر و عزت شان روزافزون و سايه‌شان مستدام.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->