بخش ديگري از تاريخ سينماي ايران ماندگار شد

بخش ديگري از تاريخ سينماي ايران ماندگار شد

موسسه سينما شهر با خريد لابراتوار فيلمساز، مکان اين شرکت قديمي که بخش مهمي از فيلم هاي تاريخ سينماي ايران در آن توليد شده است را حفظ کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور سينمايي و سمعي بصري اين لابراتوار که نقش مهمي در سينماي ايران داشته‌است در اوايل سال ???? به دليل ديجيتالي شدن صنعت سينما تعطيل شد و اخيرا با بازسازي توسط موسسه سينما شهر به عنوان محل جديد اين موسسه و مرکز پشتيباني سينماهاي کشور به بهره برداري رسيد.
محمد مهدي حيدريان رييس سازمان سينمايي در بازديد از محل سابق لابراتوار فيلمساز با ابراز خوشنودي از حفظ اين بناي تاريخي پيشنهاد کرد: بخشي از لابراتوارهاي فيلم که سير تحول و تاريخچه اين صنعت را نشان مي دهد در اين ساختمان به عنوان موزه صنعت لابراتوار فيلم نگهداري شود.
در اين بازديد که در حاشيه جلسه شوراي معاونان و مديران سازمان امور سينمايي و سمعي بصري انجام شد سالن سينما با ظرفيت 50 نفر جهت نمايش فيلم و کنترل استانداردهاي کيفيت صدا و تصوير نيز به بهره برداري رسيد.
لابراتوار فيلمساز در سال ???? در تهران واقع در خيابان مفتح جنوبي کوچه بوربور به عنوان لابراتوار ظهور و چاپ تأسيس شد و بخش عمده فعاليت آن از بدو تأسيس تا اواخر دهه ???? ظهور و چاپ فيلم‌هاي تبليغاتي بود اما از دهه ???? شرکت فيلمساز به يکي از اصلي‌ترين لابراتوارهاي ظهور و چاپ فيلم‌هاي سينمايي تبديل شد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->