بليت سينما در روز تهران نيم بهاست

بليت سينما در روز تهران نيم بهاست

احمد مسجدجامعي از نيم بها شدن بليت سينما در روز تهران (14 مهر) خبر داد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ايلنا، احمد مسجدجامعي در نودو يکمين جلسه شوراي شهر که امروز 10 مهرماه برگزار شد، در خصوص روز تهران گفت: انتظار ما اين است که تلاش بيشتري در زمينه پربار شدن اين روز صورت بگيرد. سال گذشته ما تقريبا از تمامي مراکز تهران پژوهي بازديد کرديم.
عضو شوراي شهر تهران با بيان اينکه بليت سينما در روز تهران نيم‌بها خواهد بود، گفت: از دوستان سينمايي براي نيم بها شدن بليت سينما تشکر مي‌کنيم.
مسجدجامعي ادامه داد: سازمان ميراث فرهنگي جلساتي برگزار کرد و قرار شد موزه‌ها در روز تهران به صورت رايگان در خدمت شهروندان باشند. در تهران بيش از 520 اثر ثبت شده تاريخي داريم و تلاش مي‌کنيم در روز تهران اين آثار معرفي شود. همچنين کانون پرورشي و آموزشي تورهاي تهران گردي طراحي کرده که در روز تهران از 22 منطقه تهران حرکت مي‌کنند.
وي با اشاره به علت اينکه 14 مهر به عنوان روز تهران تعيين شده، گفت: در سال 1210 شهر تهران رسما پايتخت ايران مي‌شود اما عنوان آن دارالخلافه بوده است بالاخره بعد از انقلاب مشروطيت که 14 مهر 1286 اتفاق افتاد در متمم قانون اساسي تهران به عنوان پايتخت مطرح شد.
مسجدجامعي در پايان اظهار اميدواري کرد: امسال روز تهران باشکوه‌تر از سال‌هاي پيش برگزار شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->