سياست‌هاي ما بايد به نهضت توليد محتوا ختم شود

سياست‌هاي ما بايد به نهضت توليد محتوا ختم شود

رئيس سازمان سينمايي گفت: سياست‌هاي ما بايد به نهضت توليد محتوا ختم شود از اين رو شناسايي ظرفيت استان‌ها ضروري است زيرا باعث مي‌شود قطب‌هاي تصويري استان‌ها را شناسايي و براساس همان ظرفيت توليد را آغاز کنيم.
به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي در دومين نشست هم‌انديشي مديران کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌ها با معاونت‌هاي تخصصي با بيان اينکه امروز ما در دنيايي هستيم که برپايه فضاي مجازي است، اظهار داشت: اين فضا شاخص‌هاي جديدي را القا مي‌کند، فضاي مجازي و دنياي جديد سهم جديدي به دنيا داده ست، بنابراين کسي مي‌تواند حرفي براي گفتن داشته باشد که تصوير خوبي را بسازد.
وي ادامه داد: بايد ببينيم در اين بازار تصويري دنيا چقدر سهم داريم، براي اين کار بايد اقداماتي در حوزه نهضت توليد محتوا داشته باشيم و اين ممکن نيست مگر اينکه در استان‌ها از تمام ظرفيت‌هاي قومي و فرهنگي کشور استفاده کنيم.
رئيس سازمان سينمايي تاکيد کرد: سياست‌هاي ما بايد به نهضت توليد محتوا ختم شود، بنابراين شناسايي ظرفيت استان‌ها ضروري است زيرا باعث مي‌شود قطب‌ها تصويري استان‌ها را شناسايي و براساس همان ظرفيت توليد را آغاز کنيم.
حيدريان يادآور شد: از طرفي نياز به ارتقاي کيفي توليد براي حضور در بازار تصوير داريم، امروز زبان پايه در فضاي مجازي انيميشن است و خوشبختانه در اين بخش بيش از هر حوزه ديگر فعال شده‌ايم.
وي با اشاره به فيلم کوتاه ابراز داشت: فيلم کوتاه يکي از راه‌هايي است که قالب فضاي مجازي طالب آن است و در استان‌ها هم اين تقاضا بيشتر وجود دارد.
رئيس سازمان سينمايي افزود: فيلم کوتاه يکي از سياست‌هايي است که تقويت توليد در اين حوزه را دنبال مي‌کنيم، همچنين در فيلم مستند هم به همين شکل وارد کار شديم زيرا مستند هم يکي از پازل‌هاي سهم ما در بازار تصوير است.
حيدريان خاطرنشان کرد: افزايش ژانرها در فيلم‌هاي سينمايي نيز حائز اهميت است، کيفيت و توليد دو امري است که در نهضت توليد محتوا باعث موفقيت مي‌شود، اين تنوع و گسترش بازار را در داخل کشور تنها با حساسيت استان‌ها مي‌توان محقق کرد.
وي با ارائه آماري از عملکرد سازمان سينمايي ادامه داد: آمار ما در يک سال و نيم فعاليت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در دولت جديد هر چهار روز يک پرده و سالن جديد بوده است، با افزايش مخاطب قدرت‌هاي اقتصادي را به دست آورده‌ايم، در حوزه ارتقاي کيفيت نيز در هر روز بيش از يک جايزه بين‌المللي داشته‌ايم، ما امروز در جشنوارهاي مختلف داورهاي زيادي داريم که يک موفقيت محسوب مي‌شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->