«فيلم نگار» به شماره 190 رسيد

«فيلم نگار» به شماره 190 رسيد

شماره 190 ماهنامه «فيلم نگار» از سوي بنياد سينمايي فارابي منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در بخش سرمقاله اين نشريه، در ادامه روايت سينماي عاشورايي به مقوله ابر روايت اشاره شده است.
در بخش سينماي ايران «فيلم نگار» به سراغ گفت وگو با حميد نعمت‌الله کارگردان فيلم شعله ور رفته است. نگاهي به شيوه بروز فرديت در فيلمنامه شعله‌ور، ساختار دراماتيک، روند روايت داستان و شخصيت‌پردازي در فيلمنامه اين اثر از ديگر بخش‌هاي اين نشريه است.
بررسي ارتباط شخصيت‌پردازي و درون مايه فيلمنامه آخرين بار کي سحر را ديدي، نگاهي به فيلمنامه اين اثر، گسترش ايده در فيلمنامه راه رفتن روي سيم، بررسي ساختار، شخصيت و روايت در فيلمنامه پشت ديوار سکوت، گفت وگو با امير عربي فيلمنامه نويس آخرين بار کي سحر را ديدي و گفت وگو با فرنوش صمدي و علي عسگري فيلمنامه نويس و کارگردان فيلم کوتاه سکوت و نگاه بخش‌هاي بعدي اين شماره از فيلم نگار را تشکيل مي‌دهد.
در اين بخش همچنين موضوع قهرمان و عناصر فيلمنامه، قهرمان، چرايي ضعف سينماي ايران در خلق قهرمان، تحليل موردي قهرمان نبرد تانک ها، پلي در دوردست و نجات سرجوخه رايان به رشته تحرير درآمده است.
در بخش سينماي جهان نيز فيلمنامه کامل مرد پرنده‌اي، سکانس برگزيده، جايگاه مرد پرنده‌اي در ميان آثار الخاندرو گونزالس ايناريتو، گفت‌وگو با اين فيلمساز به چشم مي‌آيد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->