توشه آخرتي که براي سينماگر متعهد ايراني رقم مي‌خورد

  • 20 شهریور 1397
  • 09:53
  • يادداشت
  • 0 دیدگاه
  • 816 بازدید
  • Article Rating
توشه آخرتي که براي سينماگر متعهد ايراني رقم مي‌خورد

عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي در يادداشتي با اشاره به تلاقي 21 شهريور روز ملي سينما و ايام ماه محرم، اين مهم را از معدود رويدادهايي دانست که مي‌توان با تمسک به ارواح قدسيِ دشتِ نينوا توشه آخرتي براي سينما و سينماگر متعهد ايراني رقم زند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در يادداشت عليرضا تابش آمده است:
«بي‌‎شک، حضرت اباعبدالله الحسين(ع)، يکي از مظاهر ماندگار گفت‌وگوي عزتمندانه در طول تاريخ انسانيت است. ايشان و يارانِ ثابت قدمش، بر همگان و آيندگان، حجت را آن سان تمام کردند که اگر تعامل و تَعاطي آزاد انديشانه نباشد بن‌بستِ محتومي را نويد مي‌دهد، که يگانه راه برون رفت از آن، توسل به جنون، سَبُعيت و خشونت است.
تلاقي آغاز ايامِ يادگشتِ سلحشوران عاشورايي و روز ملي سينما، از معدود رويدادهايي است که مي‌توان با تمسک به ارواح قدسيِ دشتِ نينوا، توشه آخرتي، هر چند اندک، براي سينما و سينماگر متعهد ايراني، رقم زند.
فيلمسازانِ دغدغه‌مندِ ايران اسلامي، بارها و بارها، در آثار خود، ارادت خويش را نسبت به يادگاران نبي اکرم (ص) که همانا کتاب و عترتش باشند، در کسوت تصوير، ماندگار ساخته‌اند.
ارج مي‌نهيم مساعي و تلاش‌هايشان را و قدر مي‌شناسيم و محترم مي‌شماريم همت والايشان در بيان انديشه‌هاي ناب اهل بيت (ع)، چرا که تنها سينماگران انديشمند ما مي‌توانند مظلوميت حضرت سيدالشهدا (ع) را که روزگاري، يزيديان، او را به جرم عدم بيعت، خارج از دين معرفي‌اش کردند، در قاب تصوير جاودانه سازند تا اين چنين، در جست‌وجوي اَحرار و آزاده‌هايي باشند تا سعادت دنيا و اُخرا را در کارنامه اعمالشان ثبت کند.
... و علي الارواح التي حَلَّت بفنائک
سلام بر تو و ارواحي که به آستانت فرود آمدند. »

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->