فراخوان جشنواره ملي «عکس آيات» منتشر شد

فراخوان جشنواره ملي «عکس آيات» منتشر شد

فراخوان جشنواره ملي عکس آيات با عنوان «قرآن، معناي زندگي» از سوي اداره کل ارشاد استان کرمان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان کرمان با همکاري اداره کل تبليغ و ترويج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، جشنواره ملي «عکس آيات» را با عنوان «قرآن، معناي زندگي» در چهار بخش ملي، ويژه، استاني و مردمي با هدف آشنايي بيشتر جامعه ايران زمين به مفهوم «قرآن» به عنوان يک راهکار و مسير عبور در همه زمينه?ها و جوانب براي زندگي بهتر و سالم همزمان با ولادت نبي مکرم اسلام پيامبر رحمت و مهرباني و هفته وحدت، آبان ماه سال ???? در موزه صنعتي کرمان برگزار مي‌کند.
معنويت و عرفان عملى با فرهنگ قرآن براي زندگي بهتر، روزنه عشق به همنوع با توجه به تأکيد قرآن بر بخشش، زندگي سالم با توجه به آيات قرآن در تکريم خانواده، مراسم و اعياد مذهبي، اعياد قرآني و عترتي و فضاهاي اسلامي (مساجد، امامزاده‌ها، تکايا) مرتبط با آيين?ها و مناسبت?هاي مذهبي محورهاي اصلي اين رويداد است.
توليد آثار فاخر و ارزشمند در حوزه قرآن و نشر آن در جامعه، ارتقاي فرهنگ قرآني و تاکيد بر اهميت هنرهاي قرآني، زمينه سازي براي تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصي مابين شرکت کنندگان از طريق ايجاد فضاي سالم رقابتي، نمايش و چاپ آثار برگزيده در جهت ترغيب ، تشويق و ايجاد انگيزه براي توليد آثار ديني در بين هنرمندان، حمايت از هنرمندان براي توليد آثار ارزشمند و ارائه آنها به صورت نمايشگاه آثار منتخب براي بازديد عموم شهروندان، شناسايي استعدادهاي بالقوه و تبديل آنها به بالفعل و معرفي آنها در سطح ملي و زمينه‌سازي براي گسترش آموزه‌هاي قرآن در زندگي فردي و اجتماعي از جمله اهداف برپايي جشنواره ملي عکس آيات است.
اين جشنواره در چهار بخش ملي (براي تمامي عکاسان و علاقمندان عکاسي در محورهاي جشنواره)، بخش استاني (مختص عکاسان ملي و کرماني با محورهاي جشنواره در گستره استان کرمان)، بخش ويژه (با محوريت پرهيز از اسراف) و بخش مردمي (مختص به محورهاي جشنواره با حضور گسترده مردمي) برگزار مي‌شود.
محمدمهدي رحيميان، فرهاد سليماني، مجيد ناگهي، مهدي جعفري، حميد صادقي هيأت داوران جشنواره ملي عکس آيات هستند. آغاز ثبت نام و دريافت تصوير آثار از سه‌شنبه ?? شهريور ماه ?? آغاز شده و شنبه ?? مهرماه ?? آخرين مهلت آثار است.
سه شنبه و چهارشنبه اول و دوم آبان ?? آثار انتخاب خواهد شد و اسامي پذيرفته شدگان ? آبان اعلام مي شود. اختتاميه و اهداي جوايز جشنواره ?? آبان ?? بوده و نمايشگاه موزه شماره ? صنعتي کرمان نيز در همين روز افتتاح مي‌شود.
علاقه مندان براي کسب اطلاعات بيشتر از مقررات جشنواره، آدرس دبيرخانه و جوايز اين رويداد مي‌توانند به سايت جشنواره www.ivaquran.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->