«فيلم نگار» به شماره 189 رسيد

«فيلم نگار» به شماره 189 رسيد

يکصد و هشتاد و نهمين شماره ماهنامه «فيلم نگار» زير نظر بنياد سينمايي فارابي منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در سرمقاله اين شماره از ماهنامه «فيلم نگار» با مضمون سينماي عاشورايي به ابر روايت اشاره شده است.
در بخش سينماي ايران، ماهنامه فيلم نگار به فيلم «تنگه ابوقريب» پرداخته و درباره فيلمنامه و ساز و کار مسئله‌مندي جنگ در فيلمنامه اين اثر مطالبي منتشر شده است.
در اين بخش همچنين به ياد «عزت الله انتظامي» و «ضياءالدين دري» يادداشت هايي به چشم مي‌خورد.
گفت وگو با نمايندگان سه تيم برتر «رويداد خلق ايده»، ترکيب ناهمگون تعليق و موقعيت‌هاي تنش زا در فيلمنامه مرداد، شش فيلم کوتاه در اکران، فيلمنامه کوتاه مرضيه از ديگر بخش‌هاي اين شماره ماهنامه فيلم نگار است.
در اين شماره همچنين با درناز حاجيها، فيلمنامه نويس و کارگردان فيلم «مارلون» و «مرضيه» گفت وگو شده و کتاب «فيلمنامه‌نويسي در قرن 21 » معرفي شده است.
در بخش سينماي جهان اين شماره «فيلم نگار» سيناپس 12 نيرومند، ردي بر جاي نگذار، ماموريت غير ممکن-باران راديو اکتيو، گنجشک قرمز، سولو: داستاني از جنگ ستارگان و مگ منتشر شده است.
آموزه‌هاي فيلمنامه يک مکان آرام، نگاهي به فيلم ماموريت غير ممکن: فال اوت، گفت وگو با اسکات بک و برايان وودز فيلمنامه نويسان يک مکان آرام، صحبت‌هاي کريستوفر مک کواري درباره فيلم ماموريت غير ممکن: فان وات، سخنراني «مارن آده» فيلمنامه نويس، کارگردان و تهيه کننده سينما در سمينار بفتا، ديالوگ فيلم: گفت وگويي سينمايي، کارگاه فيلمنامه با رويکرد عبور از دوزخ پرده دوم در اين شماره به چشم مي‌آيد.
در اين شماره همچنين فيلمنامه رشته خيال، يادداشت مترجم، سکانس برگزيده، تحليل گفتمان عشق در اين فيلمنامه و مقدمه چيني در فيلمنامه منتشر شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->