برپايي کارگاه «از ايده تا فيلمنامه» در دومين المپياد فيلمسازي

برپايي کارگاه «از ايده تا فيلمنامه» در دومين المپياد فيلمسازي

کارگاه «از ايده تا فيلمنامه» در چهار جلسه در دومين المپياد فيلمسازي در سي و يکمين جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان به دبيري عليرضا رضاداد برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ستاد خبري دومين المپياد فيلمسازي نوجوانان، کارگاه «از ايده تا فيلمنامه» در حوزه فيلمنامه نويسي با تمرکز بر ارايه راهکارهايي براي بالا بردن سطح خلاقيت نوجوانان ? تا ?? سال در چهار جلسه از تاريخ ?? تا ?? شهريور در دومين المپياد فيلمسازي و در سي و يکمين جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان برپا مي شود.
در بخش نخست از اين کارگاه ها فريبرز آهنين نويسنده و فيلمساز مبحث «از ايده تا فيلمنامه» را آموزش مي دهد و پس از آن بهنام تاج مير نيز فيلمسازي تک نفره را تدريس مي کند. طرح مباحث براي هنرجويان صرفا به صورت کاربردي و ساده مطرح مي شود و قرار نيست مطالب به صورت تخصصي بيان شوند.
مجموع کارگاه هاي «از ايده تا فيلمنامه» در اردوگاه شهيد بهشتي که محل برگزاري دومين المپياد فيلمسازي است تشکيل مي شود و نوجوانان حاضر در مجموع کارگاه هاي المپياد فيلمسازي پس از چهار جلسه آموزش، فيلمنامه هايي با حداکثر مدت زمان ? دقيقه مي نويسند و از ميان فيلمنامه هاي نوشته شده ?? فيلمنامه براي ساخت در کارگاه هاي عملي فيلمسازي تک نفره انتخاب خواهند شد.
دومين المپياد فيلمسازي نوجوانان با همراهي انجمن سينماي جوانان ايران و بنياد سينمايي فارابي در سي و يکمين جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان برگزار مي شود. اين المپياد در دو بخش «فيلم» و «فيلمنامه» با پذيرش فيلم‌هاي ? دقيقه اي با موضوع آزاد در گروه سني ? تا ?? سال برپا مي شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.