شرکت ايران در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم اوراسيا

شرکت ايران در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم اوراسيا

جمهوري اسلامي ايران با نمايش سه فيلم سينمايي در چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم اوراسيا حضور مي‌يابد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم اوراسيا، طي روز يکشنبه (10 تيرماه) با حضور وزير فرهنگ و ورزش قزاقستان، مسعود شيخ زين الدين، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آستانا، نمايندگان سفارتخانه‌ها و مراکز فرهنگي کشورها در سالن مرکزي کنسرت قزاقستان افتتاح شد.
اين مراسم با اجراي ارکستر، آيمان موسي حاجي يوا، نوازنده معروف و رييس جشنواره فيلم اوراسيا آغاز و با سخنراني آريستان بيک محمدي اولي، وزير فرهنگ و ورزش قزاقستان در خصوص بيستمين سالگرد پايتخت قزاقستان و تأکيد بر گسترش صنعت فيلم قزاقستان ادامه يافت.
در جشنواره فيلم اوراسيا 47 فيلم در دو بخش از جمله 12 فيلم در بخش اصلي و 35 فيلم در بخش فيلم‌هاي کوتاه رقابت مي‌کنند. به علاوه در 6 بخش غير مسابقه‌اي با عناوين کاروان، از قلب اوراسيا، انتخاب نتپاک، دور جهان، رويدادهاي ويژه و عدسي دوربين، 50 فيلم پخش مي‌شود.
امير اسفندياري، معاون سابق بين‌المللي مؤسسه فارابي ايران و بنيانگذار Iran\"s Cinema Umbrella در بازار فيلم بين‌المللي و عضو هيأت مديره جشنواره فيلم آسيايي و اقيانوسيه در هيأت ژوري بخش مسابقه اصلي در انتخاب بهترين فيلم‌ها ايفاي نقش خواهد کرد.
در جشنواره امسال که تا 16 تيرماه ادامه خواهد يافت، فيلم «در گذشته» به کارگرداني خانم نگين امين‌زاده در رقابت‌هاي بخش فيلم‌هاي کوتاه شرکت مي‌کند. فيلم «خانه» به کارگرداني اصغر يوسفي‌نژاد در بخش «انتخاب نتپاک» و فيلم «سد معبر» به کارگرداني محسن قرائي در بخش «دور جهان» به نمايش در مي‌آيند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.