شماره 187 «فيلم نگار» منتشر شد

شماره 187 «فيلم نگار» منتشر شد

صد و هشتاد و هفتمين شماره ماهنامه تخصصي فيلمنامه نويسي «فيلم نگار» زير نظر بنياد سينمايي فارابي منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در سرمقاله اين شماره از ماهنامه فيلم نگار به موضوع سينماي عاشورايي اشاره شده است.
در بخش سينماي ايران نيز با محمود غفاري نويسنده و کارگردان شماره 17 سهيلا گفت‌وگو شده است. بررسي عناصر ملودراماتيک/ژانر در فيلمنامه آن سوي ابرها، بررسي کليشه مادر در فيلمنامه دارکوب و نگاهي به ساختار دراماتيک، روند روايت داستان و شخصيت پردازي اين اثر، بررسي وجوه قهرمان شکست خورده در روايت داستان شماره 17 سهيلا و تحليل رابطه شخصيت و نياز در فيلمنامه اين اثر در کنار گفت‌وگو با حسين تراب نژاد و آزيتا ايراني فيلمنامه‌نويسان دارکوب از ديگر بخش‌هاي سينماي ايران در ماهنامه «فيلم نگار» است.
بررسي سيناپس نابودي، پلنگ سياه، ددپول2، ميراث پارک ژوراسيک: سقوط پادشاهي، ارتقا، شب بازي، تولي،بررسي فيلمنامه عبور از دوزخ پرده دوم، کشمکش پيرنگ هاي بيروني و دروني فيلمنامه «پست»، گفت‌وگو با ليزهانا و جاش سينگر فيلمنامه‌نويسان «پست»، گفت‌وگو با فيلمنامه نويس «اوکجا» نيز از جمله مطالب منتشر شده در بخش سينماي جهان ماهنامه فيلم است.
در اين بخش همچنين فيلمنامه کامل «رفقاي خوب» به همراه يادداشت مترجم، سکانس برگزيده و تحليل رويکرد مارتين اسکورسيزي در مواجهه با ژانر گنگستري به چشم مي‌خورد.
همچنين در اين شماره از ماهنامه سخنراني «مارک بول» در سمينار بفتا نيز منتشر شده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->