کارگردان شاخص روسيه مهمان جشنواره جهاني فيلم فجر

کارگردان شاخص روسيه مهمان جشنواره جهاني فيلم فجر

کارن شاخنازاروف کارگردان مطرح روسيه از مهمانان اين دوره از جشنواره جهاني فيلم فجر خواهد بود.
به گزارش ستاد خبري سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر، کارن شاخنازاروف کارگردان مطرح روسيه از مهمانان اين دوره از جشنواره جهاني فيلم فجر خواهد بود و فيلم «قاتل تزار» او در بخش بازسازي کلاسيک ها به نمايش درمي آيد.
کارن شاخنازاروف ?? ساله تهيه‌کننده، نويسنده و کارگردان مطرح سينماي شوروي و حالا روسيه است که از سال ???? رييس استوديوي «مُسفيلم» شد.
وي پيش از اين در بيست‌وهشتمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در سال ???? براي فيلم «اتاق شماره شش» که بر اساس يکي از آثار آنتوان چخوف ساخته شده است، جايزه بهترين فيلم بخش مسابقه سينماي بين‌الملل را دريافت کرد.
وي درام «قاتل تزار» را در سال ???? با حضور مالکوم مک‌داول و اولگ يانکوفسکي در نقش‌هاي اصلي ساخت؛ فيلمي که به بخش اصلي جشنواره کن همان سال راه پيدا کرد و براي تصاحب نخل طلا رقابت کرد. از اين فيلم دو نسخه وجود دارد که يکي به زبان انگليسي است و بعداً توسط بازيگران روس دوبله شد و ديگري به زبان روسي. البته در نسخه دوم، مک‌داول وانمود مي‌کند که به زبان روسي صحبت مي‌کند و بعداً نقش او را يک بازيگر روس گفت.
شاخنازاروف در سال ???? با فيلم «ببر سفيد» به عنوان نماينده رسمي روسيه به بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان اسکار هشتادوپنجمين مراسم آکادمي معرفي شد اما سرانجام از را‌هيابي به فهرست کوتاه نهايي بازماند.
او در ماه مارس ???? نامه‌اي را در حمايت از موضع رييس‌جمهور روسيه ولاديمير پوتين درباره مسأله اوکراين و شبه‌جزيره کريمه امضا کرد که منجر به ممنون‌الورودي او به اوکراين شد.
فيلم «قاتل تزار» که در بخش بازسازي کلاسيک هاي سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر به نمايش درمي آيد محصول ???? اتحاد جماهير شوروي و بريتانيا است.
داستان فيلم از اين قرار است که تيموف‌يِف بيمار تيمارستان ادعا مي‌کند همان مردي است که تزار الکساندر دوم را در سال ???? و نوه‌اش تزار نيکولاس دوم را در سال ???? به قتل رسانده است. دکتر اسميرنوف تصميم مي‌گيرد شيوه درماني عجيب‌وغريبي را روي او اجرا کند اما اوضاع طبق انتظارها پيش نمي‌رود و اتفاقي غيرمنتظره روي مي‌دهد.
آدرس سايت رسمي جشنواره Fajriff.com و پست الکترونيکي جشنواره Info@Fajriff.com است.
سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر ?? تا ?? آوريل ???? (?? فروردين تا ? ارديبهشت ????) به دبيري سيدرضا ميرکريمي در تهران برگزار مي‌شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->