آغاز جشنواره فيلم‌هاي ايراني در شهر جوهور مالزي

آغاز جشنواره فيلم‌هاي ايراني در شهر جوهور مالزي

آخرين مرحله از برگزاري جشنواره فيلم‌هاي ايراني با حضور جمع کثيري از علاقمندان مالزيايي به سينماي ايران و ايرانيان مقيم در مجموعه سالن‌هاي سينمايي گلدن اسکرين سينماي پارادايم مال شهر جوهور آغاز به کار كرد.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، علي محمد سابقي، رايزن فرهنگي ايران در مالزي با بيان سخناني در اين مراسم، ضمن تشريح روند تکاملي صنعت فيلم و سينماي ايران، سينماي ايراني را يک هنر خلاق، اخلاق مدار، ارزش پايه و منحصر به فرد دانست و دليل استقبال از فيلم‌هاي ايراني در سطح جهان را محتواي انساني و اجتماعي آن مطرح كرد كه بر ارزش‌ها و فرهنگ ريشه‌دار ايراني بنا نهاده شده‌اند.
وي با اشاره به جايگاه کنوني سينماي ايران در سطح بين‌المللي اظهار كرد: امروزه آثار هنري کارگردانان و بازيگران مطرح و با تجربه ايراني زينت بخش تمام فستيوال‌ها در کشورهاي مختلف هستند.
رايزن فرهنگي ايران در مالزي با اشاره به مشترکات فرهنگي ايران و مالزي و ارزش‌هاي اسلامي مورد توجه دو ملت مسلمان ايران و مالزي، آمادگي سينماگران ايراني براي توليد مشترک با دست اندرکاران صنعت سينماي مالزي را اعلام كرد.
پايان‌بخش اين مراسم، نمايش فيلم رُخ ديوانه به کارگرداني ابوالحسن داوودي بود که با حضور وي و خانم حاجيان به نمايش گذاشته شد.
آخرين مرحله از جشنواره فيلم‌هاي ايراني در مالزي که از روز پنجشنبه 24 اسفندماه در شهر جوهور آغاز به کار كرده است به مدت سه روز متوالي ادامه دارد.
بنابر اعلام اين خبر، اين جشنواره که توسط رايزني فرهنگي ايران در مالزي و با همکاري اداره‌کل همکاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از كشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، بنياد سينمايي فارابي و حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي از 16 اسفندماه در کوآلالامپور آغاز به کار كرده است، پس از اکران موفق پنج روزه در پايتخت مالزي که با استقبال بسيار بالاي علاقمندان مالزيايي به فيلم‌هاي ايراني رو به رو شد، به شهر پيننگ منتقل و طي سه روز شش فيلم‌هاي سينمايي طعم شيرين خيال، ملکه، آتش بس 2، کفشهايم کو؟، زير سقف دودي و رُخ ديوانه به نمايش گذاشته شد.
گفتني است، همزمان با برگزاري جشنواره فيلم‌هاي ايراني در مالزي، رايزني فرهنگي ايران با همکاري دانشگاه هنر آسوارا دو کارگاه آمورش سينمايي را با حضور بيش از 250 نفر از اساتيد و دانشجويان رشته سينماي مراکز مختلف علمي و هنري مالزي برگزار كرد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->