آغاز هفدهمين جشنواره فيلم ايراني در صربستان

آغاز هفدهمين جشنواره فيلم ايراني در صربستان

هفدهمين جشنواره فيلم ايراني در صربستان، به همت رايزني فرهنگي كشورمان در موزه سينمايي کينوتکا در شهر بلگراد آغاز شد.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هفدهمين جشنواره فيلم ايراني در صربستان، 23 اسفندماه به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و با همکاري سازمان سينمايي کشور، بنياد فارابي و اداره‌کل همکاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با نمايش پنچ فيلم بلند ايراني در موزه سينمايي کينوتکا در شهر بلگراد آآغاز شد.
اين رويداد بزرگ هنري که با نمايش فيلم «سکوت رعنا» به کارگرداني بهزاد رفيعي آغاز شد و طي آن چهار فيلم ديگر به نام هاي «حق سکوت» به کارگرداني هادي نائيجي، «زير سقف دودي» به کارگرداني پوران درخشنده، «به همين سادگي» از رضا ميرکريمي و «آذر، شهدخت، پرويز و ديگران» به کارگرداني بهروز افخمي با زير نويس صربي به روي پرده خواهند رفت.
در مراسم افتتاحيه اين جشنواره، تعدادي از سفرا و مسئولين فرهنگي خارجي مقيم بلگراد، رييس موزه سينمايي صربستان، جمعي از هنرمندان، دانشجويان زبان فارسي، نخبگان علمي و فرهنگي صربستان و همچنين ايرانيان مقيم و اعضاي سفارت و رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران حضور داشتند.
در ابتداي اين مراسم پس از پخش سرود ملي دو کشور، ماريان وويوويچ، رييس موزه و مدير برنامه‏هاي کينوتکاي صربستان اظهار كرد: اولين کشوري که با اين موزه سينمايي همکاري را آغاز كرد، ايران است.
وي با قدرداني از رايزني فرهنگي ايران در بلگراد براي برپايي مستمر هفته فيلم طي 17 سال گذشته اظهار اميدواري کرد که اين همکاري‌ها بيش از پيش گسترش يابد.
حسين ملاعبداللهي، سفير کشورمان در صربستان در سخناني، گفت: ايران يکي از فعال‌ترين و پُر مخاطب‌ترين سينماهاي جهان است و سالانه بطور متوسط 100 فيلم سينمايي در ايران توليد مي‌شود.
وي ادامه داد: فيلم‌هاي ايراني به دليل توجه به مسائل خانوادگي، ارزشي، اخلاقي و کيفيت بسيار بالا و درايت فيلم‌سازان ايراني نيز، با استقبال بسيار زيادي در سطح جهاني مواجه بوده و بسياري از فيلم‌هاي سينمايي ايران در جشنواره‌هاي جهاني جوايز ارزنده‌اي را از آن خود کرده اند.
ملاعبداللهي افزود: مردم صربستان با کارگردانان و فيلم‌هاي ايراني آشنا هستند و هرساله استقبال خوبي از فيلم‌هاي ايراني مي‌شود.
سفير کشورمان همچنين، اظهار اميدواري کرد كه با افزايش گردشگري، تعاملات فرهنگي و هنري نيز بيشتر شود تا زمينه شناخت بهتر و بيشتر دو ملت فراهم شود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->