هفدهمين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در صربستان برگزار مي‌شود

هفدهمين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در صربستان برگزار مي‌شود

هفدهمين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در صربستان، 23 اسفندماه به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در بلگراد، برگزار مي‌شود.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هفدهمين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در بلگراد، روز چهارشنبه 23 اسفندماه جاري به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در صربستان و با همکاري سازمان سينمايي، بنياد فارابي و اداره‌کل همکاري‌هاي فرهنگي و امور ايرانيان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، با نمايش 5 فيلم بلند ايراني برگزار مي‏شود.
در همين راستا و به منظور هماهنگي براي برگزاري هفته فيلم ايران، مهدي شيرازي، سرپرست رايزني فرهنگي کشورمان در بلگراد ضمن حضور در محل دفتر موزه سينمايي صربستان، با ماريو وويوچيچ، رييس موزه و مدير اجرايي سينماي کينوتکا ديدار و گفت‌وگو کرد.
شيرازي با اشاره به موفقيت‌هاي سينماگران ايراني در عرصه‌هاي بين‌المللي اظهار کرد: سينماي ايران طي سال‌هاي اخير توجه منتقدان و کارشناسان بزرگ جهان را به خود جلب کرده و جوايز ارزشمندي را از جشنواره‌هاي معتبر جهاني کسب کرده است.
سرپرست رايزني فرهنگي کشورمان در بلگراد دليل عمده اين توفيقات، توجه به اخلاقيات، ارزش‌ها و کرامت انساني دانست که در داستان فيلم‏هاي ايراني ديده مي‏شود و بر خلاف جريان کليشه‏اي سينماي تجاري هاليوود و دنياي غرب، مملو از پيام‌هاي اخلاقي و عاطفي است.
شيرازي با اشاره به رشد کمي و تکنيکي فيلمسازي در ايران، استفاده سينماگران ايراني از تکينک‏هاي مدرن روز در تهيه و تدوين فيلم را نيز خاطرنشان کرد و افزود: محصول تلفيق خلاقيت، هنر و تکنيک به همراه موضوعات اصيل و سوژه‏هايي که جز سرگرمي، پيامي براي مخاطب به همراه دارند، فيلم‌هايي است که علاقمندان به سينما در سراسر جهان با آنها ارتباط برقرار مي‏کنند و از اين رو، جايگاه ممتاز و قابل احترامي براي سينماي ايران پس از انقلاب اسلامي بوجود آمده است.
پخش فيلم «محمد رسول الله (ص)» در صربستان
ماريوو وويوويچ با قدرداني از رايزني فرهنگي ايران در بلگراد براي برپايي هفته فيلم در اين کشور اظهار کرد: بي ترديد يکي از مهمترين افتخارات اين مجموعه، ميزباني فيلم‌هاي ايراني است که همه ساله توجه بسياري از علاقمندان، کارشناسان و دوستداران فيلم را به خود جلب مي‌کند.
وي به درخشش فيلم‌هاي ايراني در سطح جهاني اشاره کرد و گفت: مردم صربستان با کارگردانان و فيلم‌هاي ايراني آشنا هستند و هر ساله استقبال خوبي از فيلم‌هاي ايراني ميظشود زيرا آنچه در فيلم‏هاي ايراني به آن توجه مي‏شود روحيه‌اي شرقي و متناسب با واقعيت زندگي بشري است.
وويوويچ در ادامه، پيشنهاد داد: فيلم «محمد رسول الله (ص)» به کارگرداني مجيد مجيدي براي سال آينده در ليست فيلم‌هاي ايراني قرار گيرد؛ زيرا علاوه بر فيلمنامه ارزشمند که داستان زندگي پيامبر اکرم (ص) را به تصوير مي‌کشد، شناخت مردم صربستان از اين کارگردان مشهور و همچنين اجراي طراحي دکور و صحنه اين فيلم توسط ميلين کرکا کلياکويچ که يکي از مشهورترين طراحان جهان و اهل صربستان است، باعث استقبال از اين فيلم خواهد شد.
در ادامه اين نشست، برنامه‏هاي اجرايي هفته فيلم ايران در صربستان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و در پايان بازديدي از موزه سينماي يوگوسلاوي به عمل آمد.
بنابر اعلام اين خبر، هفته فيلم ايران از روز چهار‌شنبه 23 اسفندماه برابر با 14 مارس 2018 با نمايش فيلم «سکوت رعنا» ساخته بهزاد رفيعي در سالن موزه سينمايي شهر بلگراد افتتاح خواهد شد و تا يکشنبه، 27 اسفند ادامه مي‌يابد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.