بنياد فارابي و موسسه اکو ظرفيت همکاري فراواني دارند

بنياد فارابي و موسسه اکو ظرفيت همکاري فراواني دارند

مديرعامل بنياد سينمايي فارابي گفت: کشورهاي عضو موسسه فرهنگي اکو ظرفيت مناسب و فراواني براي گسترش همکاري در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي از جمله سينما دارند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ايرنا، عليرضا تابش درباره تازه‌ترين ديدار خود با رييس موسسه فرهنگي اکو و امضاي تفاهمنامه همکاري با اين موسسه اظهار داشت: مهمترين اقدامي که درباره اين تفاهمنامه مي‌‎توان به آن اشاره کرد توليد فيلمي با موضوع «نوروز» توسط کشورهاي عضو اکو است.
وي با بيان اينکه بر اساس اين توافق دبيرخانه همکاري دائمي بنياد سينمايي فارابي و موسسه فرهنگي اکو و سازمان همکاري‌هاي منطقه‌اي سينمايي راه اندازي خواهد شد، افزود: بنابراين در پي ايجاد اين صندق برنامه هاي مشترکي همچون گسترش و توسعه منطقه‌اي و بين‌المللي فعاليت‌هاي حوزه فيلم و سينماي کشورهاي عضو اکو تقويت و راه اندازي مي شود.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي توسعه و پخش و مبادله فيلم همچنين همکاري در برنامه ارتباطات استراتژيک را از ديگر محورهاي تفاهمنامه بين فارابي و اکو عنوان کرد و توضيح داد: در تلاش هستيم با پيگيري و دقت مناسب اين موضوعات را هر چه سريعتر عملياتي و به سرانجام برسانيم.
به گفته تابش، از ديگر محورهاي مورد توجه در اين تفاهمنامه، ايجاد قطب‌هاي نوآوري در حوزه سينما و صنعت تصوير و همچنين برگزاري دوره‌هاي آموزشي و برپايي نمايشگاه‌هاي مشترک در حوزه فيلم و سينما و صنعت تصوير است.
وي با بيان اينکه طرفين براي تبادل، طراحي و سفارش فيلمنامه به منظور توليد مشترک نيز توافقاتي کردند، توضيح داد: در اين باره نيز تصميم گيري بر آن شد تا قرارداد نمايش و جايزه اکو در جشنواره‌هاي سينمايي مختلف کشورهاي عضو اکو نيز انجام شود.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي تشکيل کميسيون مشترک فعالان صنعت فيلم سينماي ايران و کشورهاي اکو و به روز رساني بانک اطلاعاتي سينمايي اين کشورها را از ديگر موضوعات مورد توجه اين تفاهمنامه عنوان کرد.
تابش با بيان اينکه اين تفاهمنامه به مدت دو سال از سوي طرفين قابل اجرا خواهد بود، خاطرنشان کرد: نخستين کارگروه مشترک بين بنياد سينمايي فارابي و موسسه فرهنگي اکو يک ماه پس از امضاي تفاهمنامه برگزار مي‌شود.
به گزارش ايرنا، روز يکشنبه 13 اسفند ماه، محمد مهدي مظاهري رييس موسسه فرهنگي اکو و عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي تفاهمنامه همکاري امضا کردند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.