صندوق جسورانه سينما تا پايان سال ثبت مي‌شود

صندوق جسورانه سينما تا پايان سال ثبت مي‌شود

محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمائي و معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و سيد حسين سيدزاده مديرعامل صندوق اعتباري هنر بعد از ظهرديروز در سازمان بورس و اوراق بهادار با شاپور محمدي رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار ديدار و روند ثبت و اجرائي شدن صندوق جسورانه سينما را مورد بررسي و تاکيد قرار دادند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از روابط عمومي صندوق اعتباري هنر، در اين نشست که عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمائي فارابي و سعيد فلاح پور عضو هيأت مديره و معاون نظارت بر نهادهاي مالي سازمان بورس و اوراق بهادار نيز حضور داشتند ابراز اميدواري شد که تا پايان سالجاري مراحل ثبت صندوق جسورانه سينما به اتمام برسد.
در اين ديدار محمد مهدي حيدريان معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان سينمائي با اشاره بر اينکه سال گذشته ميزان فروش در سينما افزايش يافت و امسال براي دومين سال پياپي اين صنعت رشد بالاي 20 ميليارد تومان را تجربه کرد متذکر شد: اگر بخواهيم شاهد توسعه صنعت سينما باشيم بايد بتوانيم از ابزارهاي متنوع مالي بهره بگيريم که بازار سرمايه يکي از بهترين راه هاي تامين مالي صنايع مختلف از جمله سينما است.
ازسويي ديگر مديرعامل صندوق اعتباري هنر نيز دراين نشست با تاکيد بر اينکه صندوق اعتباري هنر به عنوان بازوي مالي و اقتصادي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تلقي مي‌ شود، گفت: اين صندوق با مشارکت هنر سينمائي فارابي اقدام به راه اندازي صندوق جسورانه سينما در بورس کرده است.
سيد حسين سيدزاده با اشاره بر اينکه اين صندوق قرار است با تعريف پروژه هاي سينمائي و جذب سرمايه براي آنان از طريق عرضه واحدهاي سهام صندوق جسورانه به تامين مالي در اين راستا اقدام کند، متذکر شد: اين اولين باري است که فعالان بازار بورس و سرمايه مي‌توانند به صورت غيرمستقيم در پروژه هاي سينمايي مشارکت و سهامداري نمايند که با توجه به ذات شناور بودن خريد و فروش سهام(يونيت صندوق جسورانه سينما) اين بستر مي‌تواند فرصت جذاب و مناسبي براي فعالان بازار و حتي هنرمندان و اصحاب رسانه باشد.
بنابر اظهارات مديرعامل صندوق اعتباري هنر، اين صندوق در تلاش است تا بعد از اجراي مرحله اول اين طرح براي ديگر بخش هاي هنري و فرهنگي از جمله موسيقي و هنرهاي تجسمي اقدام به راه اندازي نمونه اين صندوق جهت جذب سرمايه در اين حوزه هاي هنري کند.
ازسويي ديگر دکتر شاپور محمدي، رييس سازمان بورس و اوراق بهادارنيز دراين نشست با تاکيد براينکه سازمان بورس با تمام توان براي راه اندازي اين صندوق جسورانه تلاش مي کند و علاقه مند است هر چه سريعتر مقدمات فعاليت آن در بازار سرمايه فراهم شود ، عنوان کرد: هر چند موضوع راه اندازي صندوق جسورانه با محوريت صنعت سينما حايز اهميت است اما با اهميت تر از آن، مساله فرهنگ سازي براي بازار سرمايه و بورس است و اميدواريم با کمک صنعت فيلم سازي فرهنگ سازي لازم براي سرمايه گذاري صحيح محقق شود.
همچنين عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي نيز در اين نشست به عنوان مسوول يک نهاد تخصصي در اين بخش اقدام به شرح پروژه هاي مختلف سينمائي جهت تامين سرمايه در صندوق جسورانه سينما کرد و درعين حال ابراز اميدواري کرد: پيوند بازار سرمايه و سينما، فرصتي جديد و عامل تقويت بنيان هاي سينماي ايران باشد.
بنابر اين گزارش، با تأسيس «صندوق سرمايه‌گذاري سينما»، امکان تامين مالي صنعت سينما از طريق بازار سرمايه براي نخستين بار فراهم مي‌شود. يکي از ويژگي‌هاي بارز اين صندوق، معافيت مالياتي و قابل خريد و فروش بودن واحدهاي آن در بازار سرمايه است و همچنين به واسطه جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي کاهش هزينه‌هاي دولت را در پي خواهد داشت.
براين اساس پيش بيني مي‌شود با توجه به اينکه صنعت سينما نيازمند راهکارهاي جديد در جهت تامين مالي است صندوق جسورانه سينما با استقبال بسيار خوبي در ميان سرمايه گذاران و علاقمندان اين صنعت مواجه گردد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->