پوستر سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر رونمايي شد

پوستر سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر رونمايي شد

پوستر اصلي سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر با استفاده از عکسي قديمي مربوط به دوران ورود سينما به ايران، رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ستاد خبري جشنواره، پوستر سي و ششمين جشنواره جهاني فيلم فجر را ‌علي خورشيدپور طراحي کرده است و در ادامه نگاه فرهنگي هويتي است که در پوستر هاي دو دوره گذشته نيز مورد توجه قرار داشت.
اين دوره از جشنواره جهاني در آستانه يکصد و بيستمين سال ورود سينما به ايران برگزار مي شود و به همين مناسبت جشنواره جهاني برنامه‌هاي ويزه اي را طراحي کرده است.
سيدرضا ميرکريمي که براي سومين سال دبيري جشنواره را به عهده دارد گفت: جشنواره جهاني فيلم فجر مهمترين رويداد فرهنگي ، هنري جمهوري اسلامي در عرصه بين الملل، در رويکرد جديد خود تقويت همکاري و تعاملات اسيايي و منطقه اي ، پيگيري اثرگذاري هاي متقابل سينمايي ، تقويت جنبه هاي علمي و حرفه اي سينمايي و حضور فعال در عرصه ديپلماسي فرهنگي را نيز مد نظر دارد.
ميرکريمي تاکيد کرد: برنامه ريزي‌ها براي برگزاري سي‌و ششمين دوره جشنواره از ارديبهشت‌ماه گذشته آغاز شده ولي ما به احترام جشنواره ملي فيلم فجر، اطلاع‌رساني جشنواره جهاني را تا پايان بهمن ماه به تعويق انداختيم.
ميرکريمي اضافه کرد: باشگاه سي‌هزارنفري جشنواره و حضورعلاقه‌مندان مردمي ، دانشجويان. دانش اموزان و اهالي حرفه‌اي سينما و رسانه ها ملي و بين المللي پشتوانه برگزاري پر رونق جشنواره است ، و طراحي بخش هاي متنوع جشنواره نويد يک رويداد استاندارد و تراز مطلوب را مي‌دهد.
دبير سي‌و‌ششمين جشنواره جهاني فجر گفت: جشنواره ي امسال متناسب با اهداف ملي ، منطقه اي و بين المللي خود از بخش‌هاي متنوعي برخوردار است و در کنار ارائه چشم‌اندازي از سلايق مختلف سينمايي جهان ،و توجه به سينماي جهان اسلام . کارگاه هاي علمي متعددي نيز برگزار مي کند.
ميرکريمي با توجه به موفقيت و اعتبار دو دوره گذشته جشنواره نزد محافل سينمايي و جشنواره‌هاي جهاني، امسال شاهد تقاضاي گسترده براي حضور در جشنواره بوديم.
همچنين باتوجه به حضور تعداد بي شماري از مهمانان خارجي اعم از مديران فستيوال ها،پخش کنندگان و خريداران فيلم ، با رشد چشمگير درخواست فيلم‌هاي ايراني براي شرکت در بخش هاي مختلف جشنواره و به خصوص بخش مرور سينماي ايران يا نمايش‌هاي بازار بين الملل روبرو هستيم.
آدرس سايت رسمي جشنواره Fajriff.com و پست الکترونيکي جشنواره film@fajriff.com است.
سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، 19 تا 27 آوريل 2017 (30 فروردين تا 7 ارديبهشت1397) به دبيري سيد رضا ميرکريمي در تهران برگزار مي شود

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->