جشن «سيمرغ و پروانه‌ها»؛ حرکتي بزرگ براي سينماي کودک

جشن «سيمرغ و پروانه‌ها»؛ حرکتي بزرگ براي سينماي کودک

کارگردان فيلم سينمايي کاکلي گفت: جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» حرکتي بزرگ و مثبت براي سينماي کودک و نوجوان است.
به گزارش روابط عمومي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، فريال بهزاد با استقبال از طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» که در ايام برپايي جشنواره برگزار مي‌شود افزود: در ساعاتي که سينما مخاطبي ندارد بچه ها به ديدن فيلم‌هاي خودشان مي‌روند و اگر بتوان در سال چنيدن بار اين کار را کرد فيلم‌هاي کودک و نوجوان بيشتر ديده مي‌شوند، زيرا ما اکران ويژه‌اي براي سينماي کودک نداريم و فيلم‌هاي کودک و نوجوان به درستي ديده نمي‌شوند.
وي با بيان اينکه در طول سال اکران فيلم‌هاي کودک بسيار کم است يادآورشد: فيلم‌هايي که در طول سال و براي کودکان ساخته مي‌شوند اغلب براي جشنواره کودک که در تابستان است ساخته شده و در بهمن ماه آماده نمايش نيستند .
کارگردان فيلم دره شاپرک‌ها عنوان کرد: «سيمرغ و پروانه‌ها» باعث مي‌شود بچه ها باهم و به صورت دسته جمعي فيلم‌ها را ببينند و در آنها شور و هيجاني ايجاد مي¬شود که بسيار خوب است. ضمن اينکه اين اتفاق در جشنواره فجر شکل ميگ يرد و اين بدان معني است که سينماي کودک هنوز زنده است تا آن را از ياد نبريم.
بهزاد يادآور شد: ساختار درستي براي سينماي کودک نداريم در دنيا ساخت فيلم براي کودکان کار بسيار مهمي است. اما در ايران اينطور نيست .
وي گفت: متاسفانه من و همکارانم معتقديم فيلم‌هاي ما ديده نمي‌شود . اکنون مانند گذشته نيست که براي نمايش فيلم‌ها به دستگاه آپارات نياز باشد و امروز روي يک ديوار يا پرده سفيد هم مي‌توان فيلم‌ها را نمايش داد. اگر ما بتوانيم فيلم‌ها را براي کودکان نمايش دهيم تهيه کنندگان رغبت بيشتري به سرمايه گذاري در اين حوزه پيدا مي‌کنند و فيلم‌هاي بهتري ساخته خواهد شد.
جشن بزرگ «سيمرغ و پروانه‌ها» به همت کارگروه تخصصي سينماي کودک بنياد سينمايي فارابي و همکاري تشکل تازه تاسيس \"مرکز توسعه سينماي کودک و نوجوان\" که توسط جمعي از فعالان سينماي کودک شکل گرفته و همچنين مرکز مردم نهاد \"سامانه اردويي مدارس\" و نيز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌هاي سراسر کشور در حال برگزاري است.
«قهرمانان کوچک»، «دنياي کيف‌ها»، «فيلشاه»، «دزد و پري ?» و «شکلاتي» به مدت پنج روز از?? تا ?? بهمن سال جاري در سالن‌هاي اصلي سينماهاي مردمي جشنواره فيلم فجر در تهران شامل سينماهاي: تماشا، کيان، راگا، ماندانا، استقلال، اريکه ايرانيان، مگامال ?، جوان، چهارسو?، فرهنگ?، گراند سينما کوروش و سالن اصلي سينما آزادي و همچنين سينماهاي منتخب نمايش دهنده فيلم‌هاي جشنواره در مراکز استان‌ها نمايش داده مي‌شود.
مدارس استان تهران براي استفاده از اين برنامه و انجام هماهنگي حضور دانش آموزان خود در سالن هاي سينما مي بايست از طريق شماره تلفن: 75259000-021 اقدام کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.