جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» با اکران فيلم «قهرمانان کوچک» آغاز شد

جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» با اکران فيلم «قهرمانان کوچک» آغاز شد

جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» با اکران فيلم «قهرمانان کوچک» در پرديس سينمايي کيان آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، پرديس سينمايي کيان همزمان با دومين روز از سي و ششمين جشنواره فيلم فجر ميزبان دانش‌آموزاني بود که براي تماشاي فيلم سينمايي «قهرمانان کوچک» به اين سينما آمده بودند.
تماشاگران اين فيلم کودک و نوجوان در حالي که پرچم‌هاي کاغذي کوچک کشورمان را در دست داشتند وارد پرديس کيان شدند و به همخواني با گروه موسيقي مستقر در سينما پرداختند.
در ادامه مجيد قناد مجري برنامه از حبيب ايل بيگي قائم مقام بنياد سينمايي فارابي براي صحبت درباره طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» دعوت کرد.
ايل بيگي در اين باره يادآور شد: خوشحاليم که مي‌توانيم پنج روز شاد را براي بچه هاي سراسر ايران در ايام برپايي جشنواره فيلم فجر و دهه فجر داشته باشيم.
وي افزود: اميدوارم اين اقدام مورد توجه قرار گيرد و کودکان و نوجوانان از تماشاي آثار سينماي کودک و نوجوان در ايام جشنواره فيلم فجر لذت ببرند.
قائم مقام بنياد سينمايي فارابي خطاب به کودکان حاضر در پرديس کيان تاکيد کرد: چقدر خوب است که امروز سينماهاي خوبي در کشور داريم و شاهد نمايش آثار سينماي کودک هستيم؛ در دوران ما چنين امکاناتي بسيار کم بود و خوشحاليم امروز اين امکانات براي کودکان کشورمان فراهم شده است.
در ادامه اين مراسم بيتا منصوري تهيه کننده «قهرمانان کوچک» با استقبال از طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» گفت: امسال براي اولين بار شاهد نمايش آثار کودک در کنار ديگر فيلم‌هاي حاضر در جشنواره هستيم و در اين دوره از جشنواره کودکان مي‌توانند در تهران و ديگر استان‌ها به تماشاي فيلم‌هاي کودک بنشينند.
وي با بيان اينکه پيشتر تنها کودکان اصفهان در ايام برپايي جشنواره کودک موفق به تماشاي فيلم‌هاي کودک سينماي ايران مي‌شدند از حبيب ايل بيگي درخواست کرد قول بدهد سال بعد نيز طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» اجرا شود.
منصوري همچنين از بچه ها درخواست کرد با اهتزاز پرچم هاي کشورمان که در دست داشتند اين قول را از اين مدير سينمايي بگيرند.
وي در ادامه با دعوت از حاضران براي تماشاي فيلم «قهرمانان کوچک» گفت: من و همکارانم براي ساخت فيلم‌هايي براي کودکان زحمت مي‌کشيم و ميخواهيم شما حاصل اين تلاش‌ها را ببينيد.
در ادامه اين مراسم وحيد نيکخواه آزاد از کارگردانان پيشکسوت حوزه سينماي کودک نيز درخواست کرد کودکان و نوجوانان از فيلم‌هاي کودک و نوجوان در نوبت اکران استقبال کنند. وي همچنين حاضران را به تماشاي فيلم «قهرمانان کوچک» دعوت کرد.
در ادامه اين مراسم امير کيان عبدي بازيگر خردسال فيلم قهرمانان کوچک که 12 ساله است با مخاطبان گفت‌وگو کرد.
وي درباره فيلم «قهرمانان کوچک» يادآور شد: يک ماه و نيم سر ضبط اين فيلم بوديم اما به درسم لطمه‌اي وارد نشد.
اين بازيگر خردسال تاکيد کرد: در اين فيلم نقش بچه‌اي را دارم که به همراه برادرم براي شکست قاچقيان لوازم التحرير تلاش مي‌کرديم.
کيان عبدي با اشاره به فعاليت‌هاي رزمي خود در فيلم بخشي از کارهاي رزمي خود را براي دانش آموزان حاضر در پرديس کيان اجرا کرد.
عرفان برزين و ساميار محمدي از ديگر بازيگران فيلم «قهرمانان کوچک» نيز در اين مراسم با مخاطبان درباره نقش خود گفت وگو کردند.
مجيد قناد نيز در ادامه آرزو کرد در طول سال فيلم‌هاي بيشتري براي کودکان ساخته و ديده شود. وي همچنين از شهدا و معلمان شهيد ياد کرد.
پخش موسيقي فيلم‌هاي شهر موشها ،گلنار ،کلاه قرمزي و پسرخاله از ديگر بخش‌هاي اين مراسم بود.
«قهرمانان کوچک»، «دنياي کيف‌ها»، «فيلشاه»، «دزد و پري ?» و «شکلاتي» به مدت پنج روز از?? تا ?? بهمن سال جاري در سالن‌هاي اصلي سينماهاي مردمي جشنواره فيلم فجر در تهران شامل سينماهاي: تماشا، کيان، راگا، ماندانا، استقلال، اريکه ايرانيان، مگامال ?، جوان، چهارسو?، فرهنگ?، گراند سينما کوروش و سالن اصلي سينما آزادي و همچنين سينماهاي منتخب نمايش دهنده فيلم‌هاي جشنواره در مراکز استان‌ها نمايش داده مي‌شود.
جشن بزرگ «سيمرغ و پروانه‌ها» به‌ همت کارگروه تخصصي سينماي کودک بنياد سينمايي فارابي و همکاري تشکل تازه تاسيس «مرکز توسعه سينماي کودک و نوجوان» که توسط جمعي از فعالان سينماي کودک شکل گرفته و همچنين مرکز مردم نهاد «سامانه اردويي مدارس» و نيز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌هاي سراسر کشور برگزار مي‌شود.
مدارس استان تهران براي استفاده از اين برنامه و انجام هماهنگي حضور دانش آموزان خود در سالن‌هاي سينما مي‌بايست از طريق شماره تلفن: ????????-??? اقدام کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.