تداوم جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» به سينماي کودک کمک مي‌کند

تداوم جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» به سينماي کودک کمک مي‌کند

کارگردان فيلم شکلاتي گفت: تداوم جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» در جشنواره فيلم فجر در ادوار آتي به سينماي کودک کمک مي‌کند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، سهيل موفق با اشاره به برگزاري جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» در جشنواره فيلم فجر گفت: هرکاري در جهت برجسته کردن سينماي کودک مفيد و البته اندک است. مخاطبان سينماي کودک از آثارشان دور مانده اند و جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» مي‌تواند به اين امر کمک کند.
وي ادامه داد: با تکميل و ادامه اين طرح در سال‌هاي اتي در جشنواره فيلم فجر مي‌توان شرايط اکران ديگر آثاري که نمايش داده نشده‌اند فراهم کرد و اين جشن به اکران آثار نمايش داده نشده کودک کمک خواهد کرد.
کارگردان فيلم شکلاتي افزود: اين طرح به تبليغ فيلم‌هاي کودک و نمايش عمومي فيلم‌هاي کودکي که اکران نشدند کمک مي‌کند.
موفق توضيح داد: وقتي سينماگران ما ببيند سينماي کودک مهم شده و اين آثار به خوبي اکران مي‌شوند به ساخت فيلم‌هاي کودک و نوجوان اقبال نشان مي‌دهند و جدي گرفته شدن اين آثار از سوي مسوولان سينماگران را به ساخت فيلم‌هاي کودک ترغيب مي‌کند.
وي درباره جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» گفت: اين طرح بسيارخوب است و اميدوارم در اين بخش صندوق آراي مردمي هم به اين کار اضافه شود تا مسئولان و دست اندرکاران فيلم‌ها بتوانند خواستگاه اين آثار را بهتر ارزيابي کنند و وقتي ما بدانيم کودکان کداميک از اين آثار را بيشتر پسنديدند درباره آثار برگزيده بيشتر تحقيق خواهيم کرد و مي‌توانيم به اين نتيجه برسيم مخاطب کودک چه فيلمي را بيشتر مي‌پسندند.
موفق يادآور شد: سال گذشته فيلم خودم را به جشنواره فجر ندادم زيرا ديدم اين جشنواره جاي فيلم من نيست. معتقدم اگر قرار است سيمرغي به اين بخش اضافه شود به بخش آراي مردمي کودک افزوده شود.
«قهرمانان کوچک»، «دنياي کيف‌ها»، «فيلشاه»، «دزد و پري ?» و «شکلاتي» به مدت پنج روز از?? تا ?? بهمن سال جاري در سالن‌هاي اصلي سينماهاي مردمي جشنواره فيلم فجر در تهران شامل سينماهاي: تماشا، کيان، راگا، ماندانا، استقلال، اريکه ايرانيان، مگامال ?، جوان، چهارسو?، فرهنگ?، گراند سينما کوروش و سالن اصلي سينما آزادي و همچنين سينماهاي منتخب نمايش دهنده فيلم‌هاي جشنواره در مراکز استان‌ها نمايش داده مي‌شود.
جشن بزرگ «سيمرغ و پروانه‌ها» به‌ همت کارگروه تخصصي سينماي کودک بنياد سينمايي فارابي و همکاري تشکل تازه تاسيس «مرکز توسعه سينماي کودک و نوجوان» که توسط جمعي از فعالان سينماي کودک شکل گرفته و همچنين مرکز مردم نهاد «سامانه اردويي مدارس» و نيز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌هاي سراسر کشور برگزار مي‌شود.
مدارس استان تهران براي استفاده از اين برنامه و انجام هماهنگي حضور دانش آموزان خود در سالن‌هاي سينما مي‌بايست از طريق شماره تلفن: ????????-??? اقدام کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.