جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» در دوره‌هاي آتي جشنواره فجر ادامه يابد

جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» در دوره‌هاي آتي جشنواره فجر ادامه يابد

کارگردان فيلم سلام بر فرشتگان گفت: جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» مي تواند در دوره‌هاي بعدي جشنواره فيلم فجر هم ادامه پيدا کند.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، فرزاد اژدري با اشاره به اجراي جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» اظهار کرد: نمايش فيلم‌هاي کودک در ايام جشنواره در قالب جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» اتفاق خوبي است و اين امر شبيه طرح‌هايي همچون زنگ سينما مي‌تواند اثرگذار باشد.
وي ادامه داد: اطلاعي ندارم اين بخش رقابتي است و به آثار برگزيده سيمرغ تعلق مي‌گيرد يا نه اما اين اتفاق را به فال نيک مي گيرم و اميدوارم اين طرح با فيلم‌هايي جديدتر و شکل جذابتري در سال آينده نمايش داده شود.
کارگردان فيلم عمليات مهدکودک تاکيد کرد: همه مردم و تماشاگران دوست دارند آثار جشنواره فيلم فجر را ببيند و بچه‌ها نيز دوست دارند در جشنواره فيلم فجر سهيم باشند و چه خوب آنکه براي بچه‌ها نيز نوآوري داشته باشيم و بتوانيم شرايط خوبي را براي دانش آموزان در سينما و جشنواره فيلم فجر فراهم کنيم.
اژدري توضيح داد: در سال‌هاي قبل در جشنواره فيلم فجر فيلم کودک داشتيم و به ياد دارم در يکي از همين دوره‌ها يکي از آثار خودم در جشنواره فيلم فجر حاضر بود و در اين رويداد اکران شد.
وي تصريح کرد: فجر جشن سالانه سينماي ايران است و امسال «فيلشاه» را در اين رويداد داريم و خدا را شاکريم يک نماينده براي سينماي کودک در اين رويداد وجود دارد و اميدوارم در کنار فيلم‌هاي جشنواره فيلم فجر، فيلم‌هاي کودک نيز به اين رويداد راه پيدا کرده و رقابت کنند.
کارگردان فيلم سلام بر فرشتگان گفت: سينماي کودک نيازمند تبليغ است و يکي از فضاهاي مناسب براي اين تبليغ، جشنواره فيلم فجر است و اين اقدامات موجب آشنايي بيشتر مردم با سينماي کودک شده و مردم فيلم‌هاي کودک اکران شده در ايام جشنواره را به ذهن خود مي‌سپارند و در زمان اکران عمومي اين آثار به تماشاي آنها خواهند نشست.
اژدري يادآور شد: ما امسال ممکن است 10 فيلم يا 2 فيلم داشته باشيم؛ اگر «سيمرغ و پروانه‌ها» را بنيانگذاري مي‌کنيم خوب است که بماند. حتا مي‌توانيم به سينماي کودک و نوجوان در جشنواره فجر بپردازيم و مي‌توان با توجه به استقبال مخاطبان و مقتضيات زمان، اين بخش را در سال‌هاي آينده اضافه کرد و اگر تعداد آثار در اين بخش زياد بود مي توان سيمرغ هم به بهترين فيلم کودک اهدا کرد.
«قهرمانان کوچک»، «دنياي کيف‌ها»، «فيلشاه»، «دزد و پري ?» و «شکلاتي» به مدت پنج روز از?? تا ?? بهمن سال جاري در سالن‌هاي اصلي سينماهاي مردمي جشنواره فيلم فجر در تهران شامل سينماهاي: تماشا، کيان، راگا، ماندانا، استقلال، اريکه ايرانيان، مگامال ?، جوان، چهارسو?، فرهنگ?، گراند سينما کوروش و سالن اصلي سينما آزادي و همچنين سينماهاي منتخب نمايش دهنده فيلم‌هاي جشنواره در مراکز استان‌ها نمايش داده مي‌شود.
جشن بزرگ «سيمرغ و پروانه‌ها» به‌همت کارگروه تخصصي سينماي کودک بنياد سينمايي فارابي و همکاري تشکل تازه تاسيس «مرکز توسعه سينماي کودک و نوجوان» که توسط جمعي از فعالان سينماي کودک شکل گرفته و همچنين مرکز مردم نهاد «سامانه اردويي مدارس» و نيز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي استان‌هاي سراسر کشور برگزار مي‌شود.
مدارس استان تهران براي استفاده از اين برنامه و انجام هماهنگي حضور دانش آموزان خود در سالن هاي سينما مي‌بايست از طريق شماره تلفن: 75259000-021 اقدام کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.