آئين بزرگداشت «اکبر عبدي» در جشنواره فيلم فجر

آئين بزرگداشت «اکبر عبدي» در جشنواره فيلم فجر

بزرگداشت «اکبر عبدي» بازيگر محبوب سينماي ايران در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، اكبر عبدي بازيگر 57 ساله سينماي ايران، از جمله هنرمنداني است که علاوه بر برخورداري از جايگاه ويژه مردمي و محبوبيت در بين نسل‌هاي مختلف، از جهت نقش‌آفريني‌هاي متفاوت و جوايزي که از آن خود کرده، از جمله بازيگران موفق سينماي ايران در ادوار جشنواره فيلم فجر بوده است.
اجاره‌نشين‌ها (داريوش مهرجويي)، گراند سينما (حسن هدايت)، اي ايران (ناصر تقوايي)، دزد عروسک‌ها (محمدرضا هنرمند)، سفر جادويي (ابوالحسن داودي) از جمله شاخص‌ترين کارهاي عبدي در دهه اول فعاليت سينمايي بود اما بي‌شک بازي ماندگار او در مادر (علي حاتمي) که برايش سيمرغ بلورين بهترين بازيگر نقش دوم مرد را به ارمغان آورد، نقطه اوج فعاليت‌ اين هنرمند به شمار مي‌رود.
عبدي که حالا علاوه بر فعاليت‌هاي تلويزيوني و تئاتري، تجربه بازي در بيش از 100 فيلم سينمايي را دارد، از ناصرالدين شاه آکتور سينما، دلشدگان و هنرپيشه تا کارهاي شاخص اين سال‌هايش مثل اخراجي‌ها، خوابم مي‌آد، رسوايي، قندون جهيزيه و... همواره با امضاي خود، به آفرينش خلاقانه و پرانرژي نقش‌ها پرداخته و به يک ميزان مورد توجه مردم و کارشناسان واقع شده است.
او که کسب نشان درجه يک فرهنگ و هنر را در کارنامه دارد، در دوره هشتم جشنواره براي فيلم مادر و در دوره سي‌ام جشنواره براي فيلم خوابم مي‌آد سيمرغ بلورين جشنواره فيلم فجر را به دست آورده و سه بار (در دوره يازدهم براي فيلم هنرپيشه، در دوره هفدهم براي فيلم جنگجوي پيروز و در دوره سي و يکم براي فيلم رسوايي) نامزد دريافت سيمرغ بلورين شده است.
بنا بر اين گزارش، امسال بزرگداشت «منوچهر اسماعيلي» صداپيشه، «محمدعلي نجفي» کارگردان و «اکبر عبدي» بازيگر در سي و ششمين جشنواره فيلم فجر برگزار خواهد شد.
سي و ششمين جشنواره فيلم فجر از 12 تا 22 بهمن 1396 به دبيري «ابراهيم داروغه‌زاده» برگزار خواهد شد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->