برگزاري دو هفته سينماي ايران در ونزوئلا

برگزاري دو هفته سينماي ايران در ونزوئلا

دو هفته سينماي ايران به همت رايزني فرهنگي کشورمان در چهار مرکز سينمايي کاراکاس و مراکز سينمايي دولتي 12 استان ونزوئلا، برگزار شد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، آيين افتتاحيه دو هفته سينماي ايران، (4 آذرماه) با حضور و سخنراني حسين ميرزايي‌وني، رايزن فرهنگي ايران در کاراکاس، ويليام سانتانا، رييس بنياد سينمايي ونزوئلا و چارلس گوسپي، مديرکل بين‌الملل وزارت فرهنگ ونزوئلا در محل سالن نمايش موزه هنرهاي زيباي کاراکاس، برگزار شد.
حسين ميرزايي‌وني، رايزن فرهنگي ايران در کاراکاس در سخناني، ويژگي بارز سينماي معاصر ايران را معنويت و اخلاق با تأکيد بر ارزش‌هاي انساني برشمرد و پيام آن را صلح و دوستي و عدالت براي همه ملت‌ها دانست و گفت: پيشرفت‌هاي سينماي ايران در عرصه جهاني، مرهون آرمان‌هاي بلند انقلاب اسلامي ايران است.
ويليام سانتانا و چارلس گوسپي نيز، با ابراز علاقمندي خود در زمينه همکاري‌هاي دوجانبه سينمايي با ايران، به پيشرفت‌هاي سينماي ايران و علاقه مردم ونزوئلا به فيلم‌هاي ايراني اشاره و دليل آن را رويکرد متفاوت سينماي ايران به انسان و مسايل جامعه بشري امروز مطرح کردند.
دو هفته سينماي ايران به همت رايزني فرهنگي ايران در کاراکاس و با همکاري اداره‌کل همکاري‌هاي فرهنگي و ايرانيان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، بنياد سينمايي ونزوئلا، شبکه تلويزيوني ايراني هيسپن تي وي و بخش بين‌الملل جشنواره مردمي عمار تا 15 آذرماه در چهار مرکز سينمايي کاراکاس و مراکز سينمايي دولتي 12 استان ونزوئلا، ادامه دارد.
در اين رويداد سينمايي فيلم‌هاي باديگارد،کفشهايم کو، ملک سليمان، راه آبي ابريشم، تنها تنهاي تنها، گهواره‌اي براي مادر، فيلم کوتاه مورچه و سليمان و مستندهاي توريستي در خصوص معرفي ايران، به نمايش در مي‌آيد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->