آماده‌ايم زواياي مغفول مانده پروژه‌هاي سينمايي را اعلام کنيم

آماده‌ايم زواياي مغفول مانده پروژه‌هاي سينمايي را اعلام کنيم

بنياد سينمايي فارابي در پي برخى اظهار نظرها درباره حمايت از ساخت فيلم هاي سينمايي و انتشار مصاحبه و يادداشت دو تن از پيشكسوتان سينماي ايران طى روزهاي گذشته در رسانه ها، اطلاعيه اي را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، متن کامل اين اطلاعيه به شرح زير است :
بنياد سينمايي فارابي طي سه سال گذشته، همواره در راستاي اعلام رسانه‌اي سياست‌هاي کلان و شفاف سازمان سينمايي در حوزه سينماى حرفه اى و اطلاع رساني به موقع نسبت به سازندگان آثاري که مورد حمايت هاى مالي و فنى قرار گرفته‌اند اقدامات راه گشايي را اعمال کرده است.
هنرمندان و فيلمسازان فرهيخته سينماي ايران حتما عنايت دارند که مسائل و مباحث اقتصادي در فراهم کردن سرمايه لازم براي توليد يک اثر سينمايي، از امور حساس و بعضاً بغرنجي محسوب مي‌شود که جدا از شأن و شئونات هنري، مستلزم تأمين مقدمات خاص خود است. وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامى، رياست محترم سازمان سينمايي و به تبع آن، بنياد سينمايي فارابي بارها و بارها و براساس شواهد متعددي که رسانه‌اي شده، تمام توان و همت خود را، مصروف تعامل بيشتر و گفت‌وگوي مستقيم با توليدگنندگان و فيلمسازان نجيب اين سرزمين کرده‌اند تا از بروز نکته مغفولي که اسباب آزردگي و کدورت خاطر برخي از عزيزان را فراهم نمايد، جلوگيري کند.
طبيعي است، متقابلاً، انتظار مي‌رود تا هنرمنداني که طي سال‌هاي متمادي از امکانات مادي و معنوي نهادهايي همچون بنياد سينمايى فارابى استفاده کرده‌اند، از جاده‌ي انصاف و مروت خارج نشده، همچون زلالي آثارشان، اصول جوانمرادي و قواعد اخلاقي را رعايت کنند و به دور از برخى عبارات و الفاظ سخيف که نه در شأن و جايگاه والاي آنهاست و نه در حيطه‌ ادب ايراني مي‌گنجد، در مناسباتي کاملاً حرفه‌اي ادا کنند تا بدين ترتيب، فضاي متعادلي براي برون رفت از عصبيت و عصيان مهيا شود.
بنياد سينمايي فارابي با اتکا بر بيش از سه دهه پشتوانه فرهنگي اش، بار ديگر، آمادگي خويش را مبني بر عيان کردن زواياي بعضاً مغفول مانده‌ تمامي پروژه‌هايي که مورد حمايت قرار گرفته و يا براساس توافق طرفين قرار بوده که مورد حمايت واقع شود، اعلام مي‌دارد و بي‌صبرانه منتظر مي‌ماند تا براي مرتفع کردن برخي از شبهاتي که اين روزها، فضاي انبساطي سينماي ايران را تهديد مي‌کنند، زايل کند.
سينماگران عزيز ايران زمين، از فيلمسازان پيشكسوت تا كارگردانان جوان و نوجو، همگى نور چشم ما هستند و تمام توان خود را به کار خواهيم بست تا همان‌گونه که طي سال‌ها بر صدر نشسته‌اند و براي اين آب و خاک افتخار و خاطره آفريده‌اند، همچنان بر صدر بمانند و قدر ببينند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.