ترميم «روسري آبي» رخشان بني‌اعتماد

 ترميم «روسري آبي» رخشان بني‌اعتماد

فيلمخانه ملي ايران براي نمايش فيلم «روسري آبي» در جشنواره ملطيه ترکيه، ترميم نسخه اصلي آن را با سرعت و کيفيت بالا انجام مي‌دهد.
به گزارش ايسنا، دانش و فن‌آوري مرمت تصوير، تصحيح رنگ و احياي صدا به شيوه ديجيتال، سبب شده که تجارب قابل توجهي در فرآيند بازيابي مواد ديداري و شنيداري بدست آيد و فيلمخانه ملي ايران در سال‌هاي اخير با بهره‌گيري مناسب از اين فن‌آوري نسبت به اصلاح و مرمت تعدادي از فيلم‌هاي ارزشمند تاريخ سينماي ايران از جمله «گاو»، «ناخدا خورشيد»، «اون شب که بارون اومد»، «باد صبا» و... اقدام کرده است.
با توجه به اينکه قرار است نسخه اصلاح و مرمت‌شده فيلم «روسري آبي» به پخش کنندگي بنياد سينمايي فارابي در جشنواره فيلم مالاتياي ترکيه به ‌نمايش درآيد و به لحاظ اينکه نگاتيو صدا و تصوير اين فيلم در فيلمخانه ملي ايران در شرايط مناسبي حفظ و نگهداري شده، عمليات ترميم «روسري آبي» ساخته رخشان بني‌اعتماد با سرعت و کيفيت بسيار بالايي در حال انجام است.
طبق اعلام دست‌اندرکاران فيلمخانه، قبل از آغاز اين عمليات، ابتدا يک نسخه ديجيتال با استفاده از نگاتيو اصلي در لابراتوار ديجيتال فيلمخانه ملي ايران تهيه و سپس براي انجام مرمت و تصحيح نور و رنگ ديجيتال به «لابراتوار ديجيتال فام» تحويل داده شد.
اين فيلم به پخش‌کنندگي بنياد سينمايي فارابي نمايش داده مي‌شود و اين بنياد در اجراي اين پروژه همکاري دارد.
جشنواره ملطيه ترکيه در آبان‌ماه سال ???? برگزار خواهد شد و قرار است همراه با نمايش فيلم «روسري آبي» تقديري هم از رخشان بني‌اعتماد براي مجموعه فيلم‌هايش داشته باشد.
رخشان بني‌اعتماد «روسري آبي» را در سال ???? و با بازي عزت‌الله انتظامي، فاطمه معتمدآريا، گلاب آدينه، افسر اسدي، جمشيد اسماعيل خاني، فرهاد اصلاني، ناديا دلدار گلچين و... ساخته است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->