اکران فيلم‌هاي خارجي بايد به رشد سينما کمک کند

اکران فيلم‌هاي خارجي بايد به رشد سينما کمک کند


عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينماي فارابي در بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات از غرفه صبا بازديد کرد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، عليرضا تابش در پاسخ به اين سوال که با توجه به استقبال سينماداران و مردم از اکران گسترده فيلم‌هاي خارجي، فارابي چه راهکارهايي براي اين کار در نظر گرفته است به صبا گفت: اکران فيلم خارجي بايد در جهت تقويت داشته‌هاي سينماي ملي باشد. بنده و برخي از اهالي سينما که هم عقيده هستيم در برابر گروه ديگري که به نوعي در مقابل سينماي آمريکا و سينماي مسلط واداده‌اند، ديدگاهاي‌مان کاملا متفاوت است.
وي با اشاره به اينکه من اين وادادگي را نمي‌پسندم، افزود: اگر قرار است، فيلم‌هاي تجاري بفروش (سينماي مسلط) را در داخل ايران که مهد سينماي هنري است اکران کنيم، اين امر تابع سياست‌هاي سينمايي کشور نيست و بدون شک شکست خواهد خورد، دليل آن نيز اين است که اين گونه سينما را مردم در شبکه‌هاي غيررسمي آنلاين تماشا مي‌کنند.
تابش در ادامه بيان کرد: بايد در اکران فيلم‌هاي خارجي، حساب شده و متناسب با ارزش‌هاي فرهنگي کشور شاهد اکران فيلم‌هاي ارزشمند سينمايي جهاني باشيم. فيلم‌هايي که مجال کمتري براي ديده شدن دارند، اگر در يک بسته بندي درست و يک فضاي کاملا تخصصي و هنري قرار گيرند و اطلاع رساني شود، مخاطبان خاص خودشان را خواهند داشت و سهمي از اکران خارجي به آن نوع فيلم‌ها اختصاص پيدا مي‌کند.
وي با بيان اينکه در اين راستا فيلم‌هاي خوب سينمايي کودک و نوجوان در دنيا کم نيست و بهتر است در اين حوزه نيز اکران فيلم‌هاي خارجي داشته باشيم، خاطرنشان کرد: قطعا زماني که فيلم‌هاي داخلي را در اين حوزه اکران مي‌کنيم، خوب است که براي نسل کودک و نوجوان فيلم‌هاي ارزشمند خارجي نيز اکران شود.
تابش با اشاره به اينکه اکران فيلم‌هاي خارجي بايد به رشد فرهنگي کشور و ارتقاي سليقه مخاطبان سينما کمک کند،توضيح داد: اين مسئله بايد در مسير اطلاع رساني سينماي ملي باشد، نه اينکه ظرفيتي از اکران داخلي را بگيرد و به سينماي ملي ضربه بزند يا اينکه فيلم‌هاي تجاري که نوعي از سينمايي مسلط است را بخواهد ترويج کند.قطعا ديدگاه ما موافق آن نخواهد بود.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->