برگزاري نخستين جلسه داوري جايزه پژوهش سال سينمايي

برگزاري نخستين جلسه داوري جايزه پژوهش سال سينمايي

نخستين جلسه داوري پژوهش‌هاي انجام شده توسط معاونت توسعه فناوري و مطالعات سينمايي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور سينمايي،سمعي و بصري؛ نخستين جلسه داوري جايزه پژوهش سال سينمايي، عصر روز گذشته به منظور مترادف سازي توليدات پژوهشي با نيازهاي علمي سينماگران، در معاونت توسعه فناوري و مطالعات سينمايي برگزار شد.
بنابراين گزارش، در اين نشست که به مديريت دکتر محمود اربابي معاون توسعه فناوري و مطالعات سينمايي سازمان امور سينمايي برگزار شد،پس از ارائه مجريان در سه محور حقوق رقابت، حقوق صنفي و سازمان‌هاي مديريت جمعي(مبحث حقوق کار به دليل عدم حضور يکي ديگر از پژوهشگران اين موسسه ارائه نشد)، سينماگران ديدگاه‌هاي خود را نسبت به يافته‌هاي پژوهشگران بيان کردند.
يکي از موضوعات واگذار شده «بررسي تطبيقي روابط حقوقي ميان سينماگران در چهار کشور آمريکا، هند، فرانسه و انگلستان» بود که به موسسه حقوق تطبيقي دانشگاه تهران واگذار شد و پس از اتمام طرح از پژوهشگران اين موسسه که به عنوان مجريان آن بودند، خواسته شد تا يافته‌هاي خود را با سينماگران در ميان بگذارند و برآيند ديدگاه‌هاي سينماگران به عنوان نتيجه ارزيابي اين معاونت به آنها اعلام شود.
در اين نشست علاوه بر مديران معاونت توسعه فناوري و مطالعات سينمايي و پژوهشگران علمي، سينماگراني همچون دکتر محمدعلي حسين نژاد، دکتر کامبيز نوروزي، مصطفي شايسته، بهمن اردلان، عليرضا رئيسيان، فريدون جيراني و محمد آفريده نيز حضور داشتند.
براساس اين گزارش، معاونت توسعه فناوري و مطالعات سينمايي پس از آنکه در طول سال 1395 طي نشست‌هايي که با اکثر انجمن‌هاي سينمايي برگزار کرد، اولويت‌هاي پژوهشي سازمان را احصاء و با در ميان گذاشتن با پژوهشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمي و تحقيقاتي مختلف، در قالب طرح‌هاي پژوهشي به آنها واگذار کرده است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->